Tiktok Takipçi Satın Al

Realme, 2019’da Telefon Satış Rekoru Kırdı!

Realme şu anda yüzde 14,3 pazar payına sahip ve şirket gelecek yıl satışlarını ikiye katlamayı planlıyor.


Realme Hindistan CEO’su Madhav Sheth‘e göre, şirket faaliyetlerinin 2019 yılında 15 milyonun üzerinde akıllı telefon sattı ve gelecek yıl satışlarını ikiye katlamayı hedefliyor.

Bir açıklamada PTI , Sheth “dedi Biz 15 milyon telefonun satış 2019, faaliyetlerimizin ilk tam yıl, sona erecektir. 2020’de en az iki katına çıkmayı hedefliyoruz.” Mayıs 2018’de Oppo’nun bir alt markası olarak başlamış olmasına rağmen, hızla bağımsız bir şirket haline gelmeyi başardı. Realme ayrıca global olarak yedinci akıllı telefon markası olarak da sıralanıyor.


Ayrıca, IDC verilerine dayanarak, Realme şu anda yüzde 14,3 pazar payına sahipken, Xiaomi’nin pazar payı yüzde 27,1 civarında, bunu takiben Samsung yüzde 18,9 ile Vivo ve 2013 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 15,2 pazar payıyla Vivo izledi. 2018 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 3,1’lik pay. Realme, yalnızca Diwali ayında Hindistan’da 5,2 milyon adedin üzerinde satış yaptı.

Realme, 2019'da Telefon Satış Rekoru Kırdı!

Counterpoint Research’e göre, şirket 2013 yılının üçüncü çeyreğinde 10 milyondan fazla akıllı telefon gönderdi; Bu, gönderilerde yıllık bazda yüzde 808’lik bir büyümedir. Sheth kısa süre önce markanın 2020’de sadece çevrimdışı seriyi başlatmayı ve varlığını genişletmeyi planladığını doğruladı. Şirket, çevrimdışı olarak yüzde 30, çevrimiçi olarak yüzde 70 satış yapmayı hedefliyor. Yönetici Realme’nin bağımsız bir marka ve tüzel kişilik olduğunu garanti etti .

Ayrı olarak, Realme X2 ve Realme Buds Air kablosuz kulaklıkları, 17 Aralık’ta Hindistan’da piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Kulaklıkların kablosuz şarj desteği ile geldiği ve Apple AirPods çarpıcı bir benzerliği olduğu zaten onaylandı. Bu arada, Ishan Agarwal tarafından yayınlanan ayrı bir ipucu, Realme X2’nin 1649 TL’den başlayacağını ve bunun Hindistan’daki en uygun fiyatlı Snapdragon 730G ile çalışan telefon olduğunu belirtti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu