RDR 2'nin PC Sürümü, Konsol Sürümünün İki Katı Büyüklüğünde

Red Dead Redemption 2’nin PC Sürümü, Konsol Sürümünün İki Katı Büyüklüğünde

Abone Ol 

SuperData, Red Dead Redemption 2 ‘nin PC oynatıcı tabanının Ocak 2021’de şimdiye kadarki en yüksek seviyesine ulaştığını belirten aylık raporunu paylaştı.

Şirkete göre, RDR2’nin PC oynatıcı tabanı konsol versiyonunun neredeyse iki katı büyüklüğündeydi.

SuperData, Aralık ayında Rockstar’ın oyunun çok oyunculu bileşeni Red Dead Online’ı bağımsız bir satın alma olarak satmaya başladığını belirtiyor.

Aralık ve Ocak aylarında, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’ın bilgisayar satışları toplamda 1.8 milyon oldu. Bu rakam, 611K’ya yakın duran konsol versiyonundan çok daha yüksek. Böylelikle oyunun PC sürümü, anlaşmadan en çok yararlandı. SuperData, konsol sürümünün bazı sahiplerinin, gelişmiş grafikler gibi özelliklerden yararlanmak için oyunu PC’den ucuza aldığını tahmin ediyor.

Öte yandan Valorant kazançları ve oyuncu sayıları Ocak ayında toparlandı. SuperData’nın iddia ettiği gibi, bu temelde yeni bir karakterin piyasaya sürülmesinden ve yeni içerik sezonundan kaynaklanıyor.

Son olarak, World of Warcraft oyuncu sayıları, Kasım ayında Shadowlands genişlemesi etrafındaki heyecan azalırken normal seviyelere geri döndü.

Göz atın:   Dijital Oyunlarda Yüzde 80’e Varan İndirimler!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu