Tiktok Takipçi Satın Al

Razer Yeni Bir Mobil Oyun Konsolu Tanıttı: Razer Kishi

Razer, CES 2020‘de Switch benzeri mobil oyun konsolu tanıttı. Razer Kishi, Android ve iOS ile çalışıyor.

Ekim ayında Razer, telefonunuzun her iki tarafına da bağlanan iki Nintendo Switch Joy-Con benzeri denetleyiciye sahip bir mobil oyun konsolu olan Junglecat’ı tanıttı.


Ancak yalnızca dört Android telefonla çalıştı ve telefonunuzu kullandım. Razer, Switch benzeri başka bir mobil oyun konsolu olan Razer Kishi‘yi tanıttı. Ancak bu, Junglecat’ın birçok eleştirisini ve belki de en önemlisi Razer’i ele alabileceği gibi görünüyor. Razer, çoğu Android telefon ve iPhone ile çalışacağını söylüyor.

Razer Kishi tanıtıldı

Yeni oyun konsolu Razer Kishi isminde ve telefonunuzun yanlarına takılarak ve USB-C veya Apple Lightning konektörüyle doğrudan bağlantı kurarak Junglecat’tan daha fazla cihazla çalışıyor. Doğrudan telefonunuza takmak, denetleyicinin teoride çok düşük gecikmeye sahip olması gerektiği anlamına gelir ve Android’de iseniz, xCloud veya Stadia gibi bulut oyun hizmetleriyle çalışması gerekir. (Bu hizmetlerden herhangi biri iOS’a gelirse, iPhone kullanıcılarının Kishi’yi bulut oyunları için de kullanmaları mümkündür.)

Doğrudan cihazınıza takmak, Kishi’nin Junglecat’ın her birinin yaptığı iki oyun konsolu gibi ayrı olarak şarj edilmesi gerekmediği anlamına gelir. Razer Kishi sadece telefonunuzdan gelen gücü kullanır. Oyun oynarken telefonunuzu şarj etmek istiyorsanız, Kishi’nin bunu yapmanıza izin verecek geçişli şarj portları vardır.

Razer Yeni Bir Mobil Oyun Konsolu Tanıttı: Razer Kishi

Denetleyicinin kendisi, iki başparmak çubuğu, yön pedi, ABXY düğmeleri ve omuz tetikleyicileri olan tipik bir konsol denetleyici düzenine sahiptir. Ancak iki veya dört omuz tetikleyicisi varsa basın görüntülerinden net değildir. Razer’e göre Kishi, Android mobil denetleyici desteği ve MFi Denetleyici uyumlu tüm iOS oyunları ile çalışacak.

Kishi’yi Nintendo Switch benzeri mobil kontrol cihazlarıyla tanınan GameVice ile ortak olarak hazırlayan Razer, cihazı bu yılın başlarında piyasaya sürmeyi planlıyor. Cihazın fiyatıyla ilgili kesin bir açıklama yapmayan şirketin belirtiğine göre Kishi’nin fiyatı 100 dolar olan Junglecat’e benzer bir fiyatta olacak ve Android versiyonunun fiyatı iPhone versiyonundan biraz daha düşük olacak. Son olarak PlayStation ile ilgili makalelerimizi takip etmek için oyun haberleri kategorisini takibe alabilirsiniz.

Razer Yeni Bir Mobil Oyun Konsolu Tanıttı: Razer Kishi

:: ASUS, Yeni Teknolojiye Sahip Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu