Tiktok Takipçi Satın Al

Raspberry Pi 400 Tanıtıldı! (Dahili Bilgisayarlı Bir Klavyedir)

Raspberry Pi Foundation, Raspberry Pi 4 ile aynı işlemciye sahip hepsi bir arada bir klavye bilgisayarı çıkardı.

Raspberry Pi, erişilebilirliği, büyük çevrimiçi topluluğu ve düşük fiyatı nedeniyle mevcut olan en popüler tek kartlı bilgisayardır (SBC). Tek dezavantajı, ona ayrı bir monitör, fare ve klavye ayırmanız gerektiğidir.


Raspberry Pi 400, orijinal Pi’yi çok sevilen her şeyi alır ve herhangi bir ekrana veya televizyona takılan küçük bir membran klavyenin içine yerleştirir. Bu hepsi bir arada Raspberry Pi bilgisayarı, Atari 400’ün yıllar önce bıraktığı yerden devralabilir mi?

Raspberry Pi için Yeni Bir Form Faktörü

Yeni Raspberry Pi 400, Pi 4 ile aynı dört çekirdekli 64 bit işlemcinin yanı sıra 4 GB RAM ve yerleşik Bluetooth, Wi-Fi ve Ethernet bağlantısına sahiptir.

Çoğu bilgi işlem görevi için hem bir eğitim platformu hem de günlük bir sürücü olacak şekilde tasarlanan bu cihaz, iki USB 3.0 bağlantı noktası ve çevre birimleri için bir USB 2.0 bağlantı noktası bulunan Pi 4’te bulunan aynı çift mini HDMI bağlantı noktası aracılığıyla ekranlara bağlanır.

Raspberry Pi 400 Tanıtıldı! (Dahili Bilgisayarlı Bir Klavyedir)

Yeni tasarım, Raspberry Pi bağımsız klavye ile aynı muhafaza içine yerleştirilmiştir ve aynı yumuşak dokunuşlu membran tuşlara sahiptir. Genel amaçlı giriş / çıkış (GPIO) pinlerine arkadaki bir yuva aracılığıyla hala erişilebilir. Pi 400 64 bitlik bir işlemciye sahip olduğundan, Debian’a dayalı 64 bit Linux masaüstü ortamı olan yakın zamanda yükseltilmiş Raspberry Pi OS ile kullanım için mükemmeldir .

Raspberry Pi 400 70 dolara satılıyor, ancak Raspberry Pi Vakfı ayrıca önceden parlatılmış bir Raspberry Pi OS microSD kartı, fare, bağlantı kabloları ve bir başlangıç ​​kılavuzu içeren 100 dolarlık bir kit sunuyor. Raspberry Pi 400 almak için, Raspberry Pi 400 satın alma sayfası aracılığıyla bölgeniz için resmi bir bayi bulun

Raspberry Pi 400 Özellikleri

Yeni Pi 400’ün form faktörü, Raspberry Pi vakfı için yeni bir yöndür, ancak güçlü donanımı onu kardeşleriyle eşit bir rakip haline getirir.

 • Fiyat : 70 $ (Raspberry Pi 400) / 100 $ (Raspberry Pi 400 Kit)
 • CPU : Broadcom BCM2711C0 dört çekirdekli A72 (ARMv8-A) 64-bit @ 1.8GHz
 • GPU : Broadcom VideoCore VI
 • RAM : 4 GB LPDDR4 SDRAM
 • Bağlantı : 2,4 GHz ve 5 GHz 802.11b / g / n / ac kablosuz LAN, Gigabit Ethernet
 • Bluetooth : Bluetooth 5.0, Bluetooth Düşük Enerji (BLE)
 • GPIO : 40-pin GPIO başlığı, kasanın arkasında açıkta
 • Depolama : microSD
 • Bağlantı Noktaları : 1 × USB Type-C güç girişi, 2 × micro-HDMI 2.0, 1 × USB 2.0, 2 × USB 3.0, 1 × RJ45
 • Ethernet, 1 × Kensington kilit yuvası
 • Soğutma : Dahili pasif soğutucu
 • Boyutlar : 286mm × 122mm × 23.7mm
 • Ağırlık : 385g

Raspberry Pi 400 Tanıtıldı! (Dahili Bilgisayarlı Bir Klavyedir)

Yeni Bütçe Dostu

Hepsi bir arada klavye tasarımı (ve adı) Atari 400’ü anımsatıyor ve basit tak ve çalıştır mantığı retro bilgisayar kullanıcılarına hitap edecek. 3,5 mm ses bağlantı noktasının olmaması, bazıları için bir kapanma olabilir, ancak HDMI ses, televizyonlarda ve çoğu monitörde tak ve çalıştır kullanımına izin verir. Kurulum süresinin kısaltılması, normal Raspberry Pi kartlarıyla ilgili sorunlardan birini düzeltir.

Kullanımı basit ve eğitim odaklı olsa da, normal Pi form faktörü kullanmak için hala bir monitör, klavye ve fare gerektirir. Bu pek çok kullanıcı için sorun değildir, ancak sıkışık bir ortamda yaşıyorsanız veya birincil bilgisayarınızın çevre birimlerini kullanmak için kancayı kaldırmanız gerekiyorsa, normal bir Raspberry Pi’nin toz toplaması için iyi bir şans vardır. Pi 400’ü televizyonlarla kolayca kullanma seçeneğine sahip olmak, onu eğlence kurulumunuza mükemmel bir katkı yapabilir.

Raspberry Pi 400, en iyi özellikli Pi 4’ten daha az RAM’e sahiptir, ancak daha hızlı işlemcisi çoğu kullanıcının ihtiyaçları için yeterince güçlü olmalıdır. Sadece zaman gösterecek, ancak günlük iş görevleri, retro oyunlar veya eğitim için hepsi bir arada bir bilgisayar istiyorsanız, Raspberry Pi 400 herkes için bütçe dostu bir seçimdir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu