Tiktok Takipçi Satın Al

Quibi Aralık Başında Kapatılacak

Kısa ömürlü akış platformu, 1 Aralık 2020 civarında kapılarını kapatacak.

İçine milyarlarca dolar yatırım yapılan Quibi hayatta kalamadı. Kısa biçimli akış hizmeti, Aralık 2020’de kapılarını kapatacak.

Daha önce belirtildiği gibi, Quibi kapanıyor. Akıllı telefon kullanımı için kısa biçimli içerik etrafında tasarlanmış bir yayın hizmeti olan Quibi, kısa sürede işini sürdürülemez buldu.


Büyük bir başlangıç ​​yatırımı, büyük sponsorlar ve birinci sınıf yaratıcı yetenek bile Quibi’yi başarılı kılmak için yeterli değildi.

İşletmede kalan sermaye, WarnerMedia, Disney ve Sony Pictures Entertainment gibi yatırımcılara iade edilecektir. Quibi şimdi destek bölümünü Quibi Hizmet Sonu Duyurusu adlı yeni bir sayfayla güncelledi.

Daha önce Disney ve DreamWorks gibi büyük şirketlerle çalışmış olan yöneticisi Jeffrey Katzenberg, Quibi’yi stream servislerde oyunu değiştirecek bir gelişme olarak öne sürmüştü. Sadece akıllı telefonlarla izlenebilecek, 10 dk ya da daha kısa sürecek dizileri; metro beklerken, otobüste giderken küçük lokmalarla hızlı hızlı tüketecek, hareket halindeki insanları hedefliyordu. Covid-19’un insanları evlerine hapsetmesi işlerini hiç kolaylaştırmamıştı.

Sayfada, Quibi’nin hizmetin “1 Aralık 2020’de veya buna yakın bir tarihte” sona ermesini beklediği yazıyor. Herhangi bir sorunuz varsa veya yardıma ihtiyacınız varsa bir e-posta adresi listelenir.

Variety’ye göre , CBS Studios, Most Dangerous Game serisini başka yerlerde denemeyi ve satmayı planlıyor. Diğer stüdyolar, maliyetleri telafi etmek için muhtemelen aynı şeyi yapacaklar.

Quibi 2018 yılında Jeffrey Katzenberg tarafından Los Angeles, Kaliforniya’da kurulan kısa formatlı mobil video platformudur. Platform 6 Nisan 2020 tarihinde yayına başlamıştır. 50 orijinal yapımla yayın hayatına başlayan Quibi’de tüm yayınlar 10 dakikayı aşmayacak bölümler halinde yayınlanıyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu