Tiktok Takipçi Satın Al

Test Uygulaması Olan AnTuTu, Google Play Store’dan Kaldırıldı!

Antutu karşılaştırma uygulamaları aninden Play Store’dan kayboldu. Kaldırma işlemleri, Cheetah Mobile uygulamalarındaki daha büyük baskıların bir parçası olabilir.

Uygulama, telefonları ve diğer cihazları karşılaştırmak için yaygın olarak kullanılan bir Çin yazılım karşılaştırma aracıdır.  Antutu, Android için en popüler kıyaslama uygulamalarından biridir. Telefon ve tablet sahiplerine performanslarını cihazlar arasında karşılaştırmanın kolay bir yolunu sunar.


Bununla birlikte, üç Antutu karşılaştırmasının tümü, muhtemelen popüler geliştirici Cheetah Mobile’ın uygulamalarındaki daha büyük baskıların bir parçası olarak Play Store’dan kaldırıldı. Gelen ilk kullanıcı yorumlarına göre AnTuTu uygulamaları, muhtemelen Cheetah Mobile’ın çalışmalarındaki baskıların bir parçası olarak Google Play Store’dan kaldırıldı.

Kaldırma ne zaman yapıldı belli değil

Test Uygulaması Olan AnTuTu, Google Play Store’dan Kaldırıldı!

Etkilenen üç uygulama Antutu 3DBench, Antutu Benchmark ve AItutu Benchmark‘ı içerir. Analitik hizmeti AppBrain’e göre, AI kıyaslama uygulaması için en son güncelleme 13 Şubat’ta ve normal uygulama 7 Şubat’ta güncellendi. Antutu uygulaması 22 Şubat’a kadar mevcut olmasına rağmen, kaldırma işlemlerinin tam olarak ne zaman yapıldığı net değil.

Google, Cheetah Mobile’ın tüm uygulamalarını yıllarca tekrarlanan politika ihlallerinden sonra geçen ay Play Store’dan aldı ve Antutu’nun Cheetah Mobile’a ait olması Antutu kriterlerinin neden gittiğini açıklayacaktı.

AnTuTu, web sitesindeki Play Store indirme bağlantılarının bazılarının basit APK bağlantıları ile değiştirilmesinden dolayı, kaldırma işlemine dikkat çekmiş gibi görünüyor. Şirketten bir yanıt alırsak bu yayını güncelleyeceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu