Tiktok Takipçi Satın Al

Qualcomm Snapdragon 855 Plus ve Yarının Oyun Telefonları!

Qualcomm, amiral gemisi Snapdragon 855 yonga setinin yıl ortası yenilemesini açıkladı.

Yeni Snapdragon 855 Plus, oyun, VR, AI ve 5G bağlantısı için daha da optimize edilmiş bir işlemcidir. 855 ile aynı genel tasarıma ve yonga düzenine sahip, ancak Qualcomm, 855 Plus‘ ın sekiz çekirdekli Kryo CPU‘ sunun 2.96 GHz‘ e kadar daha yüksek saat hızında çalıştığını söylüyor.


Ancak oyuncular için daha önemli olanı, Adreno 640 GPU’ dan yüzde 15‘ lik bir performans artışı. Bu, 855 Plus’ ın Asus, Razer ve diğer şirketlerden gördüğümüz gibi bir sonraki oyun odaklı akıllı telefon dalgasına girmesine yol açacak. AI ve VR gelişmelerine gelince, Qualcomm “saniyede 7 trilyondan fazla işlem” yapabilen dördüncü nesil AI Motorunu konuşmaya devam ediyor.

Şirkete göre Snapdragon 855 Plus, “sınıfının en iyisi hücresel performans, üstün kapsama alanı ve tüm gün pil ömrü” sunacak. Ancak, oraya ulaşmak için hala iki ayrı modem kullanıyor, hem Snapdragon X24 LTE 4G modem hem de gemideki Qualcomm’ un X50 5G modemi. Kaçınılmaz olan Snapdragon 865′ e kadar daha verimli bir yaklaşım görmeyeceğimizi tahmin ediyorum.

Qualcomm Snapdragon 855 Plus ve Yarının Oyun Telefonları!

Geçen yıl geç saatlerde ilan edilen 855, Samsung Galaxy S10, OnePlus 7 Pro ve LG G8 gibi daha önce hiç olmadığı kadar daha duyarlı ve gecikme hisseden bir nesil üstün Android akıllı telefona öncülük etti. Doğal soru, 855 Plus’ ın bu hızda gözle görülür bir gelişme sağlayıp sağlayamayacağı.

Qualcomm ile yeni yonga setinin bu yılın ikinci yarısında tüketici cihazlarında piyasaya çıkacağını söylemesi ile daha fazla öğrenmek için daha fazla beklememiz gerekmemeli. Bu, Samsung Galaxy Note 10 veya Google’ ın Pixel 4’ e dahil olmak için birinci sınıf bir aday haline getiriyor. Belki de bu yıl çok geç lanse etmek Google’ ın karşılığını alacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu