PUBG Mobile’ın Mayıs Ayı Geliri Dudak Uçuklatıyor

Dünyada ve ülkemizde oldukça fazla oyuncuya sahip olan popüler mobile Battle Royale oyunu PUBG Mobile’ın geçtiğimiz ay geliri belli oldu.

PUBG Mobile’ın inanılmaz popüler olduğunu söylemeye gerek yok. Aylık 100 milyondan fazla oyuncuya sahip olan PUBG Mobile, şu anda mobil cihazlar için dünyanın en yüksek hasılatlı oyun olduğu açıklandı.

Financial Times, PUBG Mobile’ın geçtiğimiz ay 146 milyon dolarlık gelir elde ettiğini gösteren analist rakamlarını bildirdi. Bu rakam, oyuncuların satın aldıkları eşyaları ve Game For Peace’a harcanan parayı içermekte. Bu rakam, Honor of Kings’in aynı dönemde ürettiği gelirde 125 milyon dolardan oldukça fazla.

[sp-related style=”dark” id=”47484″] [sp-related style=”dark” id=”49349″]

PUBG Mobile'ın Mayıs Ayı Geliri Dudak Uçuklatıyor

Gelirin, PUBG Mobile’ın Game For Peace’ın 70 milyon dolara karşı geçen ay 76 milyon dolar kazandığı iki yineleme arasında paylaştığı bildiriliyor. Unutulmaması gereken nokta, ikincisinin yalnızca Çin’de mevcut olduğu ve PUBG Mobil’in tüm dünyada mevcut olduğu.

Tencent, hükümetin PUBG Mobile‘ı para kazanma amacıyla reddetmesinin ardından Çin için yeniden markalı bir versiyon oluşturmak zorunda kaldı. PUBG Mobile geliri ile Tencent’in yüzünü güldürmeye devam edip etmeyeceği analistler tarafından farklı şekilde yorumlanıyor. Özellikle oyunun Çin’de şiddet unsurlarının ortadan kaldırılmış versiyonu olan Game For Peace şeklinde yayınlanması, PUBG Mobile’in oyuncular gözünde cazibesini kaybettireceği düşünülüyor. Bir kesim ise oyunun kârlılığının aynı kalacağını söylüyor.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!