TeknoDiot
     
     
     

PUBG Mobile’ın Mayıs Ayı Geliri Dudak Uçuklatıyor

PUBG Mobile'ın Mayıs Ayı Geliri Dudak Uçuklatıyor

Dünyada ve ülkemizde oldukça fazla oyuncuya sahip olan popüler mobile Battle Royale oyunu PUBG Mobile’ın geçtiğimiz ay geliri belli oldu.

PUBG Mobile’ın inanılmaz popüler olduğunu söylemeye gerek yok. Aylık 100 milyondan fazla oyuncuya sahip olan PUBG Mobile, şu anda mobil cihazlar için dünyanın en yüksek hasılatlı oyun olduğu açıklandı.

Financial Times, PUBG Mobile’ın geçtiğimiz ay 146 milyon dolarlık gelir elde ettiğini gösteren analist rakamlarını bildirdi. Bu rakam, oyuncuların satın aldıkları eşyaları ve Game For Peace’a harcanan parayı içermekte. Bu rakam, Honor of Kings’in aynı dönemde ürettiği gelirde 125 milyon dolardan oldukça fazla.

[sp-related style=”dark” id=”47484″]

[sp-related style=”dark” id=”49349″]

PUBG Mobile'ın Mayıs Ayı Geliri Dudak Uçuklatıyor

Gelirin, PUBG Mobile’ın Game For Peace’ın 70 milyon dolara karşı geçen ay 76 milyon dolar kazandığı iki yineleme arasında paylaştığı bildiriliyor. Unutulmaması gereken nokta, ikincisinin yalnızca Çin’de mevcut olduğu ve PUBG Mobil’in tüm dünyada mevcut olduğu.

Tencent, hükümetin PUBG Mobile‘ı para kazanma amacıyla reddetmesinin ardından Çin için yeniden markalı bir versiyon oluşturmak zorunda kaldı. PUBG Mobile geliri ile Tencent’in yüzünü güldürmeye devam edip etmeyeceği analistler tarafından farklı şekilde yorumlanıyor. Özellikle oyunun Çin’de şiddet unsurlarının ortadan kaldırılmış versiyonu olan Game For Peace şeklinde yayınlanması, PUBG Mobile’in oyuncular gözünde cazibesini kaybettireceği düşünülüyor. Bir kesim ise oyunun kârlılığının aynı kalacağını söylüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


MIA Online’na 2 Günde 3 Bin Ön Kayıt Yapıldı

Uğur Aydemir

GTA Online İçin Yeni Oyun Modu Eklendi

Buğra Noyan

PUBG Lite İçin Güncelleme Geliyor! (Yeni Araç, Silah ve Dahası)

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.