Tiktok Takipçi Satın Al

PUBG Mobile ile PUBG Mobile Lite Arasındaki Fark Nedir?

PUBG Mobile ile PUBG Mobile Lite arasındaki farklar genel oalrak sistem gereksinimleri ve temel bazı oyun özellikleri bakımından ortaya çıkmaktadır.

Bu iki farklı versiyon ise mobil cihazlar için geliştirilen aynı oyunun aralarında temel farklar buluna iki farklı versiyonudur. PUBG Mobile ile PUBG Mobile Lite arasındaki fark nedir?


PUBG oyunu bilgisayarlar için geliştirildikten kısa süre sonra çok fazla beğenilip milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı. Bu durum sonucunda ise oyun yapımcıları oyunun mobil cihazlarda oynanabilen versiyonu olan PUBG Mobile türünü oyun severlere sundular.

Fakat bu mobil oyun sistem özellikleri ve kapladığı alan bakımından bazı mobil cihazlar da oynanamıyordu. Bu da birçok oyuncunun bu oyunu rahat bir şekilde oynamalarının önünde büyük bir engel oluşturmaktaydı. PUBG Mobile toplamda 2GB bir büyüklüğe sahipti ve yine gereksinim duyduğu bellek oranı da yüksekti.

PUBG Mobile ile PUBG Mobile Lite Arasındaki Fark Nedir?

PUBG Mobile Ve PUBG Mobile Lite Arasında Ne Farklar Vardır?

PUBG Mobile ile PUBG Mobile Lite arasındaki farklar iki mobil versiyon arasında öncelikli olarak toplam kapladığı alan bakımından bir fark vardır, mobil versiyon ortalama 2 GB bir alanı doldururken Lite versiyonu ise sadece 500 MB alana ihtiyaç duyuyor.

Yine oyunun sağlıklı olarak oynanabilmesi için PUBG Mobile türünde en aşağı 3 GB bellek lazımken bu bellek miktarı Lite için 1 GB olmaktadır. Ayrıca oyunda yer alan bazı temel özellikler de PUBG Mobile Lite versiyonunda daha da geliştirilmiş olarak ortaya çıkmaktadır.

PUBG Mobile ile PUBG Mobile Lite Arasındaki Fark Nedir?

PUBG Mobile ile PUBG Mobile Lite Arasındaki Fark Nedir? PUBG Mobile ile PUBG Mobile Lite Arasındaki Fark Nedir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu