Tiktok Takipçi Satın Al

PUBG Bir Ülkede Daha Yasaklandı

Nepal yönetimi, oyunun çocuklar ve onların gelişimi üzerindeki olumsuz etkilerini göstererek, Batlle Royale oyun türünün popüler oyunu PUBG’yi ayasaklamak için harekete geçti.

Nepal’de sürpriz bir kararla yasaklandı. Yasaklanma sebebi ise ‘Çocukların ve gençlerin davranışlarını ve çalışmalarını olumsuz yönde etkileme’ olarak açıklandı.


Şiddet içeriğinin ve yasağın ilkel nedeni olarak etkisine işaret ederek, ülkenin telekom düzenleyicisi olan Nepal Telekomünikasyon Kurumu (NTA) genel müdür yardımcısı Sandip Adhari, Reuters’e verdiği demeçte, çocuklara bağımlılık yaptığı için PUBG yasağını emrettiklerini söyledi.

Katmandu Post gazetesinin yayınına göre, Nepal Telekomünikasyon Kurumu, tüm internet ve mobil servis sağlayıcılarından Perşembe gecesi PUBG’yi derhal yasaklamalarını istedi. Yasağın bir parçası olarak, tüm internet servis sağlayıcılarına, mobil operatörlere ve şebeke servis sağlayıcılarına oyunun akışını engellemesi talimatı verildi. 

PUBG Bir Ülkede Daha Yasaklandı

Oyuncular hala oyunu oynayabilmek için bu sınırlamayı aşmanın yollarını VPN ile buluyorlar. Ya da oyuncular Fortnite ya da Apex Legends gibi sunulan diğer Battle Royale oyunlarından birine geçiş yapacaklar.

Suç bölümü, mahkemeye, oyunun “çocukların ve gençlerin davranışlarını ve çalışmalarını olumsuz yönde etkilediğini” söyledi. Gazeteciler, “Bölge mahkemesi aynı gün PUBG’yi yasaklamak için izin verdi” dedi.

Nepal’in başkenti kıdemli polis memuru Dhiraj Pratap Singh, “Oyunun çocuklar üzerindeki etkisine ilişkin olarak ebeveynlerden, okullardan ve okul birliklerinden bazı şikayetler aldık” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu