Tiktok Takipçi Satın Al

PS5 ve Xbox Series X, Corona Virüs Salgını Nedeniyle Gecikme Gösterebilir

Çok beklenen Sony PS5 ve Xbox Series X yeni nesil konsollar zorlu bir başlangıç ​​yapabilir; Çin’deki endüstri içeriden en son gelenlere göre.

Asya ülkesinden gelen raporlar gerçekten de mevcut Corona Virüs salgınının üretim sürecini yavaşlatabileceğini veya değiştirebileceğini düşündürmektedir. Bu, iki konsolun hafta / ay geciktirilebileceği veya beklenenden çok daha sınırlı bir sayıya gelebileceği anlamına gelir.


Söylemeye gerek yok, Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsolları, günümüzde diğer birçok teknoloji ürünü gibi, çoğunlukla Çin’de üretilen bileşenlerle Çin’de üretiliyor. Dolayısıyla, Corona Virüs nedeniyle bazı üretim hatlarında şimdi karşılaştıkları yavaşlamanın, üretim sürecinin her bölümünde domino etkisi olabilir.

Sony, Microsoft ve Nintendo, 2018 yılında ABD’ye ithal edilen konsolların% 96’sının Çin’de üretildiğini söyledi. Bu nedenle, Coronavirus salgınının üretim üzerinde neden bir etkisi vardır.

Ayrıca, üretimi durdurmak veya yavaşlatmak sadece yeni nesil konsolları ertelemek anlamına gelmez; ancak mevcut konsol piyasasında Nintendo Switch gibi eksikliklere de yol açabilir. Nintendo Switch Konsolu şu anda çok popüler bir cihazdır ve Nintendo, Corona Virüs salgını nedeniyle müşteri gereksinimlerini karşılayamazsa şaşırmayacağız.

PS5 ve Xbox Series X, Corona Virüs Salgını Nedeniyle Gecikme Gösterebilir

PlayStation 5 bu yıl içinde tanıtılması bekleniyor. Örneğin, daha hızlı oyunların başlamasını sağlayacak SSD’ler sayesinde yüklemeler mümkün olduğunca kısa. Bununla birlikte, erişilebilirlik aynı zamanda tek bir konsolda veya başka bir deyişle: geriye dönük uyumlulukta olabildiğince çok sayıda video oyunu oynayabilmek anlamına gelir.

Şimdilik, PlayStation 5‘in geriye dönük uyumluluğunun nasıl çalışacağı konusunda hala kesin bir fikrimiz yok. Ancak bu hala önemli bir unsur ve oyun firmaları bunu iyi biliyor, özellikle Ubisoft yakından ilgili.

Eski oyunlar yeni konsollarda oynanabilecek

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, PlayStation 5 ve Xbox Series X‘in “önceki konsolların neredeyse tüm kataloglarını çalıştıracağını” açıkladı. Sektör için yeni bir şey olacak. Eski nesillerin önümüzdeki yıllarda piyasada önemli olmaya devam etmelerine yardımcı olacak ”dedi.

Guillemot jenerik terimlerle konuşuyor, bu nedenle PS5’in geriye dönük uyumluluğunun çalışması hakkında yeni bilgi alamıyoruz.  Şimdilik sadece PS4 ile sınırlı gibi görünüyor, ancak yine de tamamen açık değil. Ancak, geriye dönük uyumluluğun geliştiricilerin ticari stratejilerinde nasıl önemli bir rol oynayabildiğini anlayabiliriz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu