Tiktok Takipçi Satın Al

Projeksiyon Lambasını Uzun Ömürlü Kullanmak

Projeksiyon lambası satın alırken öncelikle tercih edeceğiniz markaya ve uzun ömürlü olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Piyasada birçok markanın yer aldığını ve geliştirdikleri ürünleriyle adından sıkça söz ettiren firmaların olduğunu söyleyebiliriz.

Bu markalar arasında yazımızın ilerleyen bölümlerinde en çok tercih edilenlerin ve kullanım alanlarının detaylı bilgileri sizlerle olacaktır. Şimdi projektör lambasının kullanım alanlarını paylaşalım.


Farklı üç amaç için kullanılan projektör lambaları daha çok toplantı ve seminerlerde tercih edilir. Ev kullanımlarına uygun olarak da üretilen bu cihazlar eğitim-öğretim kurumlarında da kullanılmaktadır. Kullanım süresine bağlı olarak tercih edeceğiniz bu cihazlar, gerekli bakım işlemlerinin sağlanması durumunda çok daha uzun süre tercih edilebilir. Alacağınız ürünün kullanım kılavuzunda detaylı bilgiler aktarılır fakat bir projektör cihazının 6 haftada bir temizlenmesi gerektiği bilinmelidir. Kullanıcıların bu cihazları toz ve aşırı ısıdan koruması ve gerekirse düşük güç modunda kullanması da gerekebilir. Tüm cihazlarda bunun yanında ECO modu yer alır ve kullanıldığında ışık parlaklığında azalma görülür. Yine de güç tasarrufu kullanarak lambanın ömrünü uzatabilirsiniz.

Kullanım yaparken birçok detayın bilinmesi gerekiyor. Bu cihazların uzun süre açık kalması önerilmez. Çünkü çalışırken sürekli güç üretimi yapmakta ve aşırı ısınmaya yol açabilmektedir. Bu anlamda 2 ya da 3 saatte bir cihazı kapatarak yarım saat dinlendirmekte fayda var. Bunun yanı sıra en önemli durum, projektör lambasının açılıp kapanmasında mutlaka uzaktan kumanda ile kontrol edilmesi gerektiğidir. Bu işlem yapılmadığı sürece birçok teknik sorunlar karşı karşıya kalabileceğinizi unutmayın. Tüm markalarda aynı durum geçerlidir ve mutlaka dikkat edilmelidir.

Tüm markalarda aynı durumlara dikkat etmeniz gerektiğini tekrar hatırlatmakta fayda var. Günümüzde güç konusunda oldukça başarılı olan Toshiba projektör lambasının yanı sıra tercih edilen Sanyo ve Sony marka cihazlar, piyasada yerini almaktadır. Yine kullanıcıların tercih ettiği ve güçlü bir marka olan Mitsubishi’nin projeksiyon lambası da kullanılabilir. Tüm bu marka üreticileri uzun ömürlü olarak piyasaya sürdüğü cihazları müşterilerine doğrudan ulaştırır ve tüm teknik desteği sağlar. Bizler de bu konuda gerekli desteği sağlarken piyasadaki tüm marka ürünlerini sizlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşamaya devam ediyoruz.

Projektör lambası kullanırken dikkat edilmesi gerekenler bu şekildedir. İster LG marka kullanın, isterseniz de ProjectionDesign projeksiyon lambası kullanın, dikkat edilmesi gereken durumlar bu şekilde olacaktır. Ne kadar bakımlı ve dikkatli kullanırsanız, cihazınızın ömrü o kadar artacaktır.

Projektör Lambası Teknik Servisleri

Projektör cihazları, uzun süreden beri gelişen teknolojiler sayesinde birçok alanda kullanıma uygun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Cihazların çalışma prensibi olarak DLP ve LCD teknolojilerine göre kullanabilir ve toplu sunumlar gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yüksek çözünürlükte ve 3 boyutlu projeksiyon cihazları da son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu durumun ortaya çıkmasında, üretici markaların da önemi büyüktür. Örneğin Hitachi projeksiyon cihazları, Boxlight projeksiyon cihazları ve Christie projeksiyon cihazları, günümüzde tercih edilen markalar arasındadır.

Projektörler , teknik servis bakımından da dikkat edilmesi gereken özelliklerden biridir. Cihazların kullanıldığı ortama göre bakım istemesi ve belirli periyotlarla lamba değişiminin yapılması gerekmektedir. Yüksek sıcaklıkta çalışan bu cihazlar bazen risk oluşturabilir. Özellikle de projektör lambası çok yüksek ısıda çalışır ve fanların tozlanmasına neden olarak filtreleri tıkayabilir. Daha çok LCD tipi cihazlarda bu sorun yaşanmaktadır. Görüntü kalitesini olumsuz bir şekilde etkileyen bu durumu yaşamamak adına teknik servis hizmetlerinden yararlanmanızı öneriyoruz. Firmamız bu konuda gerekli desteği vermekte ve tüm markaların lamba değişimini gerçekleştirmektedir. Projeksiyon lamba değişimi, profesyonellik gerektiren bir işlemdir ve kesinlikle bu hizmeti veren firmalar tarafından yapılmalıdır.

Projeksiyon lambası yenileme işlemi, cihazda bulunan mevcut lambanın işlevini kaybetmesiyle birlikte yapılır. 3000 saate kadar çalışma ömrü bulunan projeksiyon lambalarının yeniden alınması %80 tasarruf sağlamaktadır. Bu yüzden teknik servislerde hem cihazın fan kısmı sökülerek temizlenir hem de projektör lambasının değişim işlemi yapılır. Cihazın performansını artıran bu uygulama ile birlikte, yakalayacağınız görüntü daha net olacaktır. Daha uzun ömürlü bir projeksiyon cihazı kullanmak için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar da bulunur.

Bu cihazlar belirttiğimiz üzere uzun süre kullanımlarda çok ısınmaktadır. En kaliteli cihazların bile bu konuda bakıma ihtiyacı vardır. Sony projektör cihazları ya da NEC projeksiyon cihazları fark etmeksizin kullanım yaparken cihazınızı belirli aralıklarda dinlendirmeniz gerekir. Standart çalışma koşulları dışında, cihaz lambalarının devre dışı kalmaması için temiz ve tozsuz bir ortamda çalıştırmanızı öneriyoruz. Projektör cihaz lambası satışı gerçekleştirirken firmamız bu konuda gerekli teknik servis hizmetini de sunmaya devam etmektedir. Kullanacağınız cihazların ömrünü uzatan bu uygulamalardan yararlanmalı ve daha uzun süre kullanımlar yapmalısınız. Projektör lamba değişim zamanlarına da dikkat ederek sağlıklı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca cihaz satın alırken sizlere gönderilecek kullanım kılavuzu dikkatli bir şekilde okumalı ve ihtiyacınız dışında ve tozlu ortamlarda kullanmamalısınız.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu