Tiktok Takipçi Satın Al

Porsche Taycan, Türkiye Topraklarında!

Porsche’nin tamamen elektrikli ilk spor otomobili Porsche Taycan, heyecan dolu bekleyişin ardından Doğuş Otomotiv güvencesi ile Türkiye’ye geldi.

Taycan 4S, Turbo ve Turbo S modelleri Türkiye’nin 7 noktasındaki Porsche Yetkili Satıcıları’nda beğeniye sunuldu.


Tüm dünyada sadece Porsche tutkunlarının değil, tüm otomobil tutkunlarının yakından takip ettiği en yeni Porsche modeli Taycan, Türkiye’de de satışa sunuldu. E-Performans serisinin en yeni modelleri Taycan 4S, Turbo ve Turbo S modelleri Doğuş Otomotiv güvencesi ile Porsche’nin İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin’deki yetkili satıcılarında beğeniye sunuldu.

EPA, Taycan Turbo 616 beygir gücüne sahip 150.900 dolarlık çift motorlu versiyonun tam dolu bir batarya ile yalnızca 201 mil yol alabildiğini söyledi.

Rakam, bu yılın başlarında Avrupalı ​​düzenleyicilerden aldığı 280 mil (450 KM) olan Porsche tahmininin çok altında.

Yenilikçi gösterge paneli, Porsche’nin tipik özelliği olan yuvarlak hatlara sahip ve kavisli 16,8 inçlik bir ekrandan oluşuyor. Kapak kullanılmamış olması, yüksek kalite akıllı telefonları ve tabletleri andıran hafif ve modern bir stil benimsenmesini sağlamış, polarizasyon filtresi ile de yansımanın önüne geçilmiş.

Sürücülere gösterge paneli için dört gösterge modu sunulmuş:

  • Klasik mod : Porsche’ye özgü yuvarlak hatlı göstergeleri içeren bu modda, Güç göstergesi, orta paneldeki devir saatinin yerini almış.
  • Harita modu : Ortadaki güç göstergesi yerine bir harita görüntüsü eklenmiş.
  • Tam Harita modu : Bilinçli olarak yuvarlak göstergeler kaldırılmış ve yerlerine tüm ekranı kaplayan bir navigasyon haritası eklenmiş.
  • Sade mod : Minimalist bir ok ile yalnızca hız, trafik işaretleri ve navigasyon gibi sürüş için esas olan bilgilere yer verilmiş.
  • Porsche Taycan, Türkiye Topraklarında!

Taycan için tüm hazırlıklar tamamlandı

Elektromobilite kapsamında hazırlıklara 2 yıl önce başlayan Porsche Türkiye, Destination Charging (uğrak noktasında şarj), Dealer Charging (Bayide Şarj) ve Home charging (Evde Şarj) alanlarına odaklanıyor. Global olarak yapılan araştırmalara göre, elektrikli araç kullanıcıları araçlarını istatistiksel olarak yüzde 80’lik bir oranla evde şarj ettiği görülmüş ve Taycan kullanıcılarının evlerine şarj istasyonları kurulum süreçleri tasarlanarak kurulumlar başlamıştır.

Porsche merkezlerindeki tüm çalışanlar elektrikli araçlara özel eğitimler almış, elektrikli araçların onarımını yapacak teknisyenler belirlenerek hem Türkiye’de hem yurtdışında özel uzmanlık eğitimleri alarak global sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. Atölyelerve atölye ekipmanları Taycan ‘a özel olarak değiştirilmiş, yeni dönem için tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu