AMD

Porsche, Elektrikli Macan SUV ve 718 Spor Otomobilini Duyurdu

Lüks otomobil üreticisi Porsche, elektrikli araç çılgınlığına büyük ölçüde dahil oluyor. Şirket, Porsche’nin yıllık toplantısında duyurulduğu ve bir basın bülteninde detaylandırıldığı gibi, popüler Macan kompakt SUV ve 718 spor otomobillerinin tamamen elektrikli versiyonlarını az önce tanıttı.

Herhangi bir fiyatlandırma bilgisi yayınlamadılar ancak Macan’ın “yakında” piyasada olacağını ve 718’in 2025’te piyasaya çıkacağını söylediler. Ayrıca tamamen elektrikli 718’in Porsche’nin Mission R konsept yarış arabasından ilham aldığını da kaydettiler.

Yaklaşan iki EV, tamamen elektrikli Porsche Taycan’a ve bir dizi hibrit araca katılıyor, ancak bu, Porsche için elektrikli buzdağının sadece görünen kısmı. Ayrıca 2030 yılına kadar EV’lere yüzde 80 şirket satışı hedefi belirlediler.

Bu amaçla, 2024’te Porsche sürümlerinde görünmeye başlaması gereken tescilli piller üzerinde çalışmaya başlıyorlar. Ancak hepsi bu kadar değil. Porsche, Tesla’nın Supercharger istasyonlarına benzer şekilde kendi elektrikli araç şarj ağını da kuruyor.

Şirket yetkilileri tarafından lüks dinlenme salonları olarak tanımlanan bu şarj istasyonları, yıl sonunda Avusturya, Almanya ve İsviçre’de hizmete girecek ve Çin ve ABD entegrasyonu ihtiyaca göre daha sonraki bir tarihte gelecek.

Ancak Tesla’nın herhangi bir elektrikli araç sahibini memnuniyetle karşılayan Supercharger operasyonundan farklı olarak, yakında çıkacak olan şarj istasyonları yalnızca Porsche müşterileri içindir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!