Tiktok Takipçi Satın Al

POCO M3 ve Redmi 9T Açılmıyor Sorunu ve Çözümü

POCO M3 ve Redmi 9T cihazlarını kapattığınızda tekrar açılmıyor. İşte bu soruna geçici ve kalıcı çözüm!

Xiaomi’nin sorunlu cihazları Redmi 9T ve POCO M3’ü kapattığımızda bir daha açılmıyorlar. Bilgisayara bağladığımızda Qualcomm HS-USB Loader 9008 olarak görünüyor.

Bu moddayken normalde yazılım yükleyebilirsiniz ancak bu mod yazılım yüklemek için değil, Güç Denetleyicisindeki bir üretim/yazılım hatasından dolayıdır. . Bunu çözmenin birden fazla yolu var. Gelin bu sorunların çözümlerini inceleyelim. Redmi 9T veya POCO M3’ünüz açılmıyorsa;

Mi Servis Merkezi

Cihazınız garanti kapsamındaysa cihazınızı Mi Servis Merkezi’ne götürün. Burada cihazınızı değiştirecekler veya iade edecekler. Cihazınız garanti kapsamında ise bu sorundan ücretsiz olarak kurtulabilirsiniz. Xiaomi’nin tamircileri bunu halledebilir veya cihazı değiştirebilir.

Telefonu Bataryasını Boşaltın

Bu sorunun üstesinden gelmek için geçici çözüm, telefonunuzu deşarj etmektir. “Telefon kapalı, şarjı nasıl bitecek?” Telefonunuz aslında açık ve güç tüketiyor. Ancak güç tüketimi oldukça düşük. Tek yapmanız gereken cihazınızı şarj etmeden masaya koyup birkaç gün beklemek.

Bataryanız %10 civarında ise 1 veya 2 günde, %50 civarında ise 7 günde, %100 civarında ise 14 günde telefon boşalır. Telefonun şarjının bitip bitmediğini görmek için bazen telefonunuzun güç düğmesine basıp basılı tutmanız yeterlidir. Pili boşalmışsa, ekranda bir pil simgesi göreceksiniz.

Bu pil simgesini gördüğünüzde telefonunuzu şarja takabilir ve açabilirsiniz. Cihazların şarjı %5’in altına düşene kadar yeniden başlatmamanızı öneririz.

Onarım PMIC (Güç Yönetimi Entegre Devresi)

Telefon tamiri konusunda iyiyseniz fotoğraftaki işlemleri yapabilirsiniz. Bu sorun, PMIC içindeki 2 direnç değiştirilerek aşılabilir.

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzda hızlı şarj çalışmayacaktır. Ancak bu sorundan kurtulacaksınız. Bu yöntemi yalnızca profesyonellerin denemesini öneririz. Aksi takdirde cihazınız hiç açılmayabilir. Telefonun arka kapağını açın ve anakartı çıkarın. Anakartın altını çevirerek fotoğraftaki kapağı ısıtıp çıkarın.

POCO M3 ve Redmi 9T Açılmıyor Sorunu ve Çözümü
Görsel: xiaomiui

Fotoğrafta işaretli iki direnci çıkarın. 2 numaralı rezistörü 1 numaralı yere yerleştirin. Direnç 2’nin yeri boş kalacaktır.

Sonuç böyle olacak. Ardından telefonun diğer parçalarını takıp açabilirsiniz.Not: Anakarta baskı uygulayarak telefonu açmaya çalışacaksanız vidaları takmanız gerekecektir.

POCO M3 ve Redmi 9T Açılmıyor Sorunu ve Çözümü
Görsel: xiaomiui

Açılmayan Redmi 9T ve POCO M3 cihazlarınızı bu yöntemler sayesinde onarabilirsiniz. Bu cihazları satın almamanızı öneririz. Bu cihazlardan bir an önce kurtulmaya çalışın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
2
+1
0
+1
1
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. çok işime yaradı teşekkür ederim kafam çok karışmıştı redmi 9t cihazım var 2. defa bunu yaşıyorum maalesef çok yararlı ve mala anlatılır gibi anlatılmış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu