Tiktok Takipçi Satın Al

6 inç LCD Ekranlı iPhone SE 3, 2024’e Ertelenecek!

iPhone SE 3 modeli 2024 tarihine ertelendi!

Bugün sektörden Ross Young, Apple iPhone SE 3’ün 2024’e erteleneceğini açıkladı. Bu akıllı telefon LCD ekranla gelecek ve boyutu 5,7 – 6,1 inç arasında olacak.


Apple daha önce iPhone XR ve iPhone 11’de LCD ekranlar kullanıyordu. Alarak IPhone XR bir örnek olarak, ekran boyutunun 6.1 inç ve bir çentik ile donatılmıştır. Şu an itibariyle iPhone SE 3 hakkında çok fazla bilgi yok. Tabii ki, son rapora göre gelmesine en az üç yıl var.

Ancak, gelecek yılki iPhone 14 serisinin delikli bir ekranla geleceğine dair raporlar var. Durum buysa, 2024 iPhone SE 3’ün aynı delikli ekranı kullanma olasılığını göz ardı edemeyiz.

Şu an itibariyle, LCD ekranlar için ekrandaki parmak izi olgunluktan çok uzak. Aslında seri üretime hazır değil ve hala geliştirme aşamasında. OLED ekran altı parmak izi teknolojisi, LCD’yi çok aşıyor ve bir süredir ticarileştirildi. Apple iPhone SE 3 büyük bir LCD ekran kullanıyorsa, yan parmak izi sensörünü benimsemesi gerekebilir. Alternatif olarak, parmak izi teknolojisi yerine sadece FaceID kullanabilir.

6 inç LCD Ekranlı iPhone SE 3, 2024'e Ertelenecek!

Ancak teknolojinin olgunlaşması için üç yılın çok uzun bir süre olduğunu belirtmekte fayda var. Ekrandaki parmak izi teknolojisi 2024’ten önce olgunlaşabilir. Bu teknoloji üzerinde yapılan çalışmaların miktarı göz önüne alındığında, önümüzdeki yıllarda bazı atılımlar bekliyoruz. Dolayısıyla iPhone SE 3 ile ilgili hiçbir şeyden o kadar emin olamayız. Lansman tarihi gerçekten 2024 ise, bundan birkaç yıl sonrasına kadar bu cihazı unutmamız gerekiyor.

Apple iPhone SE Plus Gelecek Yıl Gelecek

6 inç LCD Ekranlı iPhone SE 3, 2024'e Ertelenecek!

Ayrıca bundan önce Ross Young’ın Apple’ın gelecek yıl iPhone SE Plus’ı piyasaya süreceğini de açıkladığını belirtmekte fayda var. Bu akıllı telefon, iPhone 8 ile aynı olan 4.7 inçlik bir ekran boyutuyla gelecek. Bu, iPhone SE Plus’ın iPhone 8’e benzer bir tasarıma sahip olacağı anlamına geliyor. işlemci, A15 Bionic. iPhone SE Plus, Apple’ın yeni nesil “küçük çelik tabancaları” olacak.

Günümüzün akıllı telefon pazarındaki mevcut eğilimleri takip eden küçük ekran pazarı küçülüyor. Pek çok kullanıcı bu tür küçük ekranlı cihazlarla ilgilenmiyor. Bununla birlikte, Apple’ın halkı ürünlerini satın almaya ikna etmenin bir yolu var. Ayrıca Apple, belirli pazarlar için küçük ekranlı iPhone SE Plus’ı piyasaya sürecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu