Tiktok Takipçi Satın Al

PlayStation Spartacus: Sony’nin Xbox Gamepass’e Alternatifi Yolda

PlayStation Spartacus

PlayStation, şirketin klasik oyunlarını sevenler için oldukça yeni bir şey hazırlıyor olabilir. Kod adı Spartacus veya PlayStation Spartacus, PS1, PS2, PS3 ve hatta PSP’den eski oyunları içeren bir abonelik hizmetidir ve önümüzdeki sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

Yeni hizmet, Microsoft’un Gamepass’a bir yanıt olarak geliyor. Çok sayıda oyunu tek bir aylık taksitle indirmenize ve oynamanıza izin veren köklü bir abonelik tabanlı hizmet. Bir Bloomberg raporu dolu bir oyun kataloğuna erişmek için aylık planların olasılığını ima etti, ancak kaynak (Japon şirketi içindeki) kimliğini gizli tutmasını istedi. Web sitesi ayrıca bu tür bilgilere sahip belgelere erişimi olduğunu söylüyor.


Yayınlanan rapora göre Spartacus, şirketin diğer hizmetleri olan PS Plus ve PS Now ile entegrasyon ile geliyor. İlki destek almaya devam edecek, ancak ikincisi Sony tarafından rafa kaldırılacak. Rapora göre yenilik, hem PS4 hem de PS5’te mevcut olacak.

PlayStation Spartacus üç abonelik paketi getirecek

Hizmetin üç kategoride geldiği bildiriliyor. Üçüncüsü, PS1, PS2, PS3 ve PSP’den klasik oyunlar yayınlama seçeneğine sahip olacak. Rapor, Sony’nin kendisinin büyük bir başarısızlık olarak gördüğü PS Vita hakkında hiçbir şey söylemiyor. İkinci katman, PS4 ve nihayetinde PS5 için kapsamlı bir seçenekler kataloğuna sahip olacak.

Birinci kategoride mevcut PS Plus avantajları korunacak ve diğer özellikler aboneliği tamamlayacaktır. Şimdilik, hizmetin gerçekten gelip gelmediğini ve kullanılabilirliğin nasıl olacağını bekleyip görmemiz gerekiyor. Örneğin, PS Now, pek çok güçlü PlayStation ülkesinin parti dışında kalmasıyla yetersiz bir kullanılabilirliğe sahip.

PlayStation Spartacus: Sony'nin Xbox Gamepass'e Alternatifi Yolda

Gazeteci Jason Schreier ve Bloomberg portalı çok güvenilir kaynaklar, ancak Sony sözde abonelik hizmetini sunana kadar beklentileri yükseltmemek iyi olur. Bu nedenle bu haberi bir tutam tuzla sindirin.

Microsoft, Gamepass ve xCloud ile piyasada devrim yarattı. İlki, Xbox Studios’tan ve ayrıca üçüncü taraflardan büyük bir oyun portföyü getiriyor. ABD merkezli şirket, hizmet için Xbox oyunlarını ilk gün başlatmak için yeni bir standart da oluşturdu. Yani aktif bir aboneliğiniz olduğu sürece Forza Horizon 5 gibi yeni bir Xbox oyununu ilk gün oynayabilirsiniz. Şirket ayrıca oyunları ilk günden hizmete sunmak için birkaç stüdyoyla ortaklık yapıyor.

xCloud söz konusu olduğunda, yalnızca bir internet bağlantısı ve desteklenen bir denetleyici ile çok çeşitli Gamepass oyunlarını oynamanıza izin veren bulut tabanlı bir oyun hizmetidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu