Tiktok Takipçi Satın Al

PlayStation 5 ve Xbox Series X, Önceki Konsolların Neredeyse Tüm Oyunlarını Çalıştıracak

Son aylarda yaygın olarak yayınlanan PlayStation 5 ve Xbox Series X’in temel özelliklerinden biri erişilebilirliktir. İki konsol rahat ve hızlı kullanılmayı hedefler.

PlayStation 5 bu yıl içinde tanıtılması bekleniyor. Örneğin, daha hızlı oyunların başlamasını sağlayacak SSD’ler sayesinde yüklemeler mümkün olduğunca kısa. Bununla birlikte, erişilebilirlik aynı zamanda tek bir konsolda veya başka bir deyişle: geriye dönük uyumlulukta olabildiğince çok sayıda video oyunu oynayabilmek anlamına gelir.


Şimdilik, PlayStation 5‘in geriye dönük uyumluluğunun nasıl çalışacağı konusunda hala kesin bir fikrimiz yok. Ancak bu hala önemli bir unsur ve oyun firmaları bunu iyi biliyor, özellikle Ubisoft yakından ilgili.

Eski oyunlar yeni konsollarda oynanabilecek

Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, PlayStation 5 ve Xbox Series X‘in “önceki konsolların neredeyse tüm kataloglarını çalıştıracağını” açıkladı. Sektör için yeni bir şey olacak. Eski nesillerin önümüzdeki yıllarda piyasada önemli olmaya devam etmelerine yardımcı olacak ”dedi.

PlayStation 5 ve Xbox Series X, Önceki Konsolların Neredeyse Tüm Oyunlarını Çalıştıracak

Guillemot jenerik terimlerle konuşuyor, bu nedenle PS5’in geriye dönük uyumluluğunun çalışması hakkında yeni bilgi alamıyoruz.  Şimdilik sadece PS4 ile sınırlı gibi görünüyor, ancak yine de tamamen açık değil. Ancak, geriye dönük uyumluluğun geliştiricilerin ticari stratejilerinde nasıl önemli bir rol oynayabildiğini anlayabiliriz.

Özellikle de yeni içerik sunmaya ve kitleleri çekmeye devam eden bir çevrimiçi hizmet olarak oyun olması durumunda, bunları en yeni olanlarla birlikte satmaya devam etmelerini sağlayacaktır. Bugün hala çok başarılı olan Ubisoft’un kendisi tarafından yapılan Rainbow Six Siege’ı düşünelim.

Sony, yaklaşan PlayStation 5 için resmi web sitesini yayınladı. Yeni nesil konsoldaki tüm güncellemelere nasıl kaydolabileceğiniz ise sitesinde yer alıyor.

Yani sayfanın alt kısmında bir form mevcut, bu formda gerekli bilgileri doldurduktan sonra firma tarafından gönderilecek olan PS5 ile ilgili tüm içerikler mail adresinize gelecek. Bir nevi ön kayıt gibi düşünülebilir.

Sony, PlayStation 5 için resmi internet sitesinde bir sayfa oluşturdu. Çok sayıda kaynak, yeni konsolun bu ay resmen tanıtılacağını öne sürüyor.

PlayStation 5 ve Xbox Series X, Önceki Konsolların Neredeyse Tüm Oyunlarını Çalıştıracak

PlayStation 5 ve Xbox Series X, Önceki Konsolların Neredeyse Tüm Oyunlarını Çalıştıracak

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu