Tiktok Takipçi Satın Al

PlayStation 5 VR Kulaklığı için Kontrol Cihazları Duyuruldu

Sony, yaklaşmakta olan PlayStation 5 VR kulaklığı için kontrol cihazlarını açıkladı

Sony, PlayStation 5 için yeni nesil bir VR kulaklığı takdim etti ve başlığın kendisini hala görmemiş olsak da, şirket onunla birlikte gidecek VR kontrol cihazlarını ortaya çıkardı.


Denetleyiciler, Sony’nin hem küçük hem de büyük elleri olan kişiler için tutmanın doğal ve rahat olduğunu söylediği benzersiz bir “küre” şekline sahip. Teknolojinin çoğu DualSense denetleyiciden ödünç alındı, ancak yeni eklemeler de var.

VR denetleyicileri, her denetleyicinin altındaki bir “izleme halkası” kullanılarak kulaklık tarafından izlenecektir. Ayrıca Sony, dokunsal geri bildirim sistemini bu form faktörü için özel olarak optimize etti.

PlayStation 5 VR Kulaklığı için Kontrol Cihazları Duyuruldu

Uyarlanabilir tetikleyiciler, dalmaya daha fazla yardımcı olacaktır – L2 ve R2 tetikleyicileri, doğrudan DualSense denetleyicisinden kaldırılır. Oyun kontrollü gerilime sahip olmalarını sağlayan küçük bir motor sayesinde uyarlanabilirler, böylece her silah farklı hissedebilir.

Ayrıca, kontrolörler, baş parmağınızı, işaret parmağınızı ve orta parmaklarınızı yerleştirdiğiniz dokunmaya duyarlı alanlardan parmaklarınızı algılayabilecektir.

PlayStation 5 VR Kulaklığı için Kontrol Cihazları Duyuruldu

Düzenli basmalı düğmeler de olacak – her bir VR denetleyicisi, bir DualSense’in yarısı gibidir. Soldaki analog çubuk, üçgen ve kare düğmeler, L1, L2 ve Oluştur düğmesi vardır. Sağ denetleyicide diğer analog çubuk, çapraz ve daire düğmeleri, R1, R2 ve Seçenekler düğmesi bulunur. L1 ve R1, oyun içindeki eşyaları almak için kullanılacak “tutuş” düğmeleri olarak etiketlenmiştir.

PS5 VR başlığı en erken 2022’de piyasaya çıkacak, bu yüzden yakın zamanda denemeyi beklemeyin.

PlayStation 5 VR Kulaklığı için Kontrol Cihazları Duyuruldu PlayStation 5 VR Kulaklığı için Kontrol Cihazları Duyuruldu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu