Tiktok Takipçi Satın Al

PlayStation 5 Çalışırken Görüntülendi!

Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 5 çalışırken görüntülendi. Yeni konsolun açılırken ortaya çıkması oyun gündemine bomba gibi düştü.

PlayStation 5 ortaya çıktı! Japonya’daki bazı kaynaklar, yeni konsolun 5 Şubat’ta resmi olarak sunulacağını bildirdi, ancak başlangıçta bunun 2019’un sonunda olacağını gösteren kanıtlar vardı. Tabii ki 2019 tahmini tutmamıştı.


Aynı zamanda, kaynaklar sonbaharın sonunda konsolun satışa çıkacağını açıklıyor. Şubat ayında, maliyet hakkında zaten konuşmalıdırlar, ancak tüm özelliklerin ortaya çıkması olası değildir. PlayStation Europe resmi Twitter hesabının biyografi kısmında da PS5 ibaresi konumlandırılmış durumda.

PlayStation 5 Çalışırken Görüntülendi!

Ne zaman çıkacak?

PlayStation 5 tanıtım tarihi ne zaman? PlayStation 5 çıkış tarihi ne zaman? PlayStation 5 ne zaman çıkacak? gibi soruların cevabı yeni konsol modeli 5 Şubat 2020’de resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Artık dokunsal kontrolleri deneyimledikten ve uyarlanabilir tetikleyicilerle oynadıktan sonra geri dönmek mümkün olmayacaktır. Yeni konsolun önceki konsollardan ayırt edeceği başka benzersiz unsurları da var. “En büyük farklar” henüz açıklanmadı.

Dualshock 5, PlayStation 4 ile uyumlu olacak

Şimdi, dikkatle ele alınacak yeni bilgilerimiz var. Göre Playstation Fransa sitede, PS5 DualShock 5 kontrolör PS4 ve PS4 Pro ile uyumludur. Bu bilgi, Playstation France sitesi üzerinde ortaya çıktı.Bu kısaltmalar açıkça Dualshock 4 ve Dualshock 5 anlamına geliyor. Şimdilik, bu çift sözü Playstation France sitesi dışında bir yerde bulamıyoruz. Playstation UK veya Playstation US’de iz yok.

Her durumda, en iyisi 5 Şubat 2020’de planlanan bu etkinliğin nihayet Playstation 5 ve aksesuarları ile ilgili tüm ayrıntıları bilmesini beklemek. Sony Interactive Entertainment’ın başkanı Jim Ryan, keşfedilecek birçok özellik olduğunu söyledi.

PlayStation 5 Çalışırken Görüntülendi!

Sony Interactive Entertainment başkanının alay ettiği benzersiz özellikler ile geliyor. Röportaj sırasında Sony Interactive Entertainment‘ın CEO’su, PS4 ve PS5 logoları arasındaki benzerlikten de bahsetti, aynı tasarımı koruma seçiminin tüm PlayStation marka ürünlerine tutarlılık duygusu verme arzusundan geldiğini belirtti. Son olarak, yeni konsolun çıkışını takiben PlayStation 4 desteğini doğruladı.

Jim Ryan; PlayStation 5’in Noel 2020’de çıkacağını lütfen unutmayın. Godfall, yaklaşan konsol için ilk oyun olacak. “Piyasaya sürülme veya lansman piyasalarının zamanlaması hakkında yorum yapamam. Bununla birlikte, PlayStation 4’ün Japonya’da tanıtılması üç aylık gecikmesi, derinden dahil olduğum bir karardı. Ama bu günlerde bunun iyi bir fikir olduğunu düşünmüyorum. Çok tartışmanın ardından bir karardı, ama başka seçenekler de olabilirdi.

Kaynaklar, Sony’nin konsolun maliyetini koruyacak bileşenlerin performansını yapay olarak düşürebileceğini dışlamıyor. Aynı zamanda, Xbox X Serisi performans kazanabilir, ancak daha pahalıya mal olacaktır….

  • Eşzamanlı çoklu iş parçacıklı sekiz çekirdekli Zen 2 işlemci (frekans belli değil);
  • 36 işlem birimi Navi (frekans 2000 MHz);
  • 448 Gb / s bant genişliğine sahip GDDR6 RAM (muhtemelen 512 Gb / s).

Bunun yanısıra 4K Blu-Ray‘leri destekleyecek bir disk sürücüsüne sahip olacak olan PS5 hakkında aslında en dikkat çeken donanım özelliği SSD ile gelecek olması. Bu durum oyun içi yükleme sürelerini ciddi manada düşürecek olup, sayesinde insanları artık eskisi gibi baymayacak.

Ayrıca Sony PS5’in 4K 120 Hertz‘i destekleyeceğini, bu desteği sağlayan TV’lerde tam performansta kullanılabileceğini duyurdu. 120 Hertz’in normal bir televizyon tazeleme hızının iki katı olduğunu da belirtelim.

PlayStation 5 çalışırken ortaya çıktı!

Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 5 çalışırken görüntülendi. PlayStation 5’in açılırken ortaya çıkması oyun gündemine bomba gibi düştü. PS5’in Açılış ekranı ve son kullanıcı tasarımı sızdırıldı!

https://twitter.com/MysticUltima/status/1221046208816467974

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu