İsviçre'de "Plastik Altın" Geliştirildi! - TeknoDiot.com

İsviçre’de “Plastik Altın” Geliştirildi!

Abone Ol 

İsviçreli bilim adamları, yoğunluğu sıradan olandan neredeyse on kat daha az olan altın ürettiler. Özellikleri ile metal plastikten olması.

takipçi satın al
takipçi satın al

Sıradan 18 ayar altın, altının dörtte üçünden oluşur, geri kalanı bakırdır. Ayrıca, santimetre küp başına 15 gram yoğunluğa sahiptir. İsviçre’de oluşturulan metal, santimetre küp başına 1.7 gram yoğunluğa sahiptir.

Bununla birlikte, kimyasal özellikler açısından, 18 ayar altın olarak kalır, TASS, Zürih Federal Politeknik Okulu basın hizmetinden bahsediyor.

Plastik ile, değerli metal “davranışsal” özelliklerle ilişkilidir: külçe sert bir yüzeye düşerse, plastik düştüğünde ses, ilgili ağırlık gibi olacaktır.

Plastik Altın

Altın nanokristallerin disklerinin gömüldüğü bir matris oluşturmak için protein lifleri ve polimer lateks kullanılarak yeni özellikler elde etmek mümkün olmuştur. Ek olarak, değiştirilmiş altın birçok görünmez hava cebi içerir.

Buluş saat endüstrisi için yeni fırsatlar açıyor, kronometrelerin kasasının ağırlığını önemli ölçüde azaltacaktır. Ayrıca, malzemenin mücevher üretiminde ve elektronik, nükleer ve kimya endüstrilerinde kullanılması gerekiyordu.

Rus kaynaklarına göre Ocak ayı başlarında, “güvenli cennetin” varlıklarına olan talepteki artış nedeniyle altın fiyatları 2013’ten bu yana en yüksek seviyesine yükseldi . Alıntılar Orta Doğu’daki gerginliğin büyümesini etkiledi. Son olarak bilim ve uzay ile ilgili tüm güncel içeriklere bilim haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

:: Astrofizikçiler, Yeni Bir Gezegen Keşfettiler

Göz atın:   Android Telefonlarda EFS Yedeği Nasıl Alınır?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!