Tiktok Takipçi Satın Al

PewDiePie’dan Yeni Canlı Yayın Ortaklığı

PewDiePie büyük bir anlaşmaya imza atarak 14 Nisan saygınlıkıyla DLive üzerinden haftalık yayın yapacağını açıkladı.

DLive, dünyanın en ünlü içerik üreticisi PewDiePie’ın özel canlı yayın platformu olacak. Küresel çapta 100 milyon abonesiyle dünyanın en büyük bağımsız içerik üreticisi olan PewDiePie’yla DLive’ın anlaşması bugüne dek yapılmış olan en büyük canlı gösterim anlaşmalarından biri. 14 Nisan tarihinden itibaren PewDiePie yalnızca DLive üzerinden haftalık yayın meydana getirecek.


Seneler süresince, yaratıcı kişiler içerik üreticilerini ürettikleri içerik değerinde ödüllendirmeyen geleneksel içerik platformlarında izleyici kitleleri edindiler. Bazı platformlar içerik üreticisinin gelirinin %50’sini alırken, kitlelerin hayat damarlarını tıkayarak sürdürülebilirliklerini zedelemiştir. Bu sorunu çözmek adına DLive üç ana prensip üzerine kurulu yeni bir ekosistemin öncülüğünü yapmıştır. Bunlar: (1) içerik üreticilerine ve seyircilere yüksek değerli içerikler üretmek ve bunları desteklemek konusunda teşvik sunan veren bir ödül sistemi, (2) platformun ve içeriğinin merkezi olmayan mülkiyet hakları ve (3) platform kesintisinden muafiyet. Bu üç ilke ekseninde DLive içerik üreticileri, izleyiciler ve içerik platformları arasındaki etkileşimde devrim yaratmayı fakatçlamaktadır.

“PewDiePie, DLive’ın vizyonuna inanmaktadır”

“DLive’da üreticiler birbirleriyle rekabet etmektense, birbirilerini desteklemekten yarar sağlayacaklardır. Platform kesintisi olmadığından, her insana izleyiciler için en yüksek kalitede içerik üretmeye teşvik ediyoruz” diyen Lino Network Kurucu Ortağı Wilson Wei sözlerine şöyle devam etti: “PewDiePie üreticilerin büyük emek, çaba ve zaman harcayarak ürettikleri değerlerin yakıcı bir savunucusu olmuştur ve bununla beraber DLive’ın vizyonuna inanmaktadır. Canlı yayın platformumuz bu sektörde içerik üreticilerinin temsil edilme şeklini sonsuza dek değiştirme potansiyeline sahiptir ve bizler PewDiePie’ın bu konuda öncülük etmekte bize destek sağlamasından son aşama gururluyuz.”

Felix Kjellberg de, “Tekrardan düzenli olarak canlı gösterim gerçekleştireceğim için heyecanlıyım! DLive, diğer yayıncıları benzer biçimde bana da gerçek bir ortakmışım benzer biçimde davrandığı için harika bir platform” dedi.

Aylık 3 milyon aktif kullanıcıyla ve 35.000 aktif yayıncıyla, DLive’a DLive.Tv’nin yanı sıra Android ve iOS uygulamaları üzerinden erişilebiliyor. DLive, Lino kullanılarak üretilmiş olup içerik endüstrisinde özünde yenilikçi, tamamen şeffaf, merkeziyetsiz bir canlı yayın platformudur. Ekosistemdeki içerik üreticileri, seyirciler ve öteki paydaşlar DLive’a katılımları ve katkıları için Lino blok zincirinin mahalli dijital para birimi olan Lino puanlarla ödüllendirilecekler.

Bu Pazar, şu demek oluyor ki 14 Nisan tarihinde DLive üzerinden gerçekleştireceği ilk canlı yayında PewDiePie’yı seyredebilirsiniz. PC/Mac’inizden DLive.Tv’den tek bir tıkla ya da DLive iOS yahut Android uygulamasını indirerek PewDiePie’i izleyebilirsiniz.

PewDiePie'dan Yeni Canlı Yayın Ortaklığı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu