Tiktok Takipçi Satın Al

Perkotek X-Ray Cihazı

X-ray cihazı nedir ve niçin kullanılır?

X-ray cihazı içerisinde ki x-ışınları sayesin de cismin içine nüfus ederek görüntü taramasını gerçekleştirir ve kullanıcı monitörüne yansıtarak güvenlik kontrolünün gerçekleşmesine yardımcı olan teknolojik bir sistemdir.


Günümüz koşulların da terör olaylarının artması ve zararlı uyarıcı maddelerin tespitinde kullanılan x-ray cihazları metal katı sıvı gibi birçok maddenin görüntülenmesinde büyük rol oynamaktadır.

Bugünün şartların da kullanım alanlarının geniş olmasından ötürü sık karşılaştığımız x-ray cihazları organik bileşenli ve inorganik bileşenli maddelerin taramasını ayrıntılı bir şekilde yapar ve kullanıcıyı tehlikeli durumlara karşı bilgilendirir. X ray cihazı fiyatları organik ve inorganik bileşenli maddelerin ayrımını tarama esnasında ortaya çıkan görüntüleri renklere ayırma yöntemiyle yapmaktadır.

Organik maddelerin görüntüleme rengi turuncu ve kahverengi tonların da görüntüleme sunarken, inorganik maddeler ise gümüş, kalay, bakır, demir gibi maddelerden oluşur ve mavi tonlarında görüntüleme sunar. X-ray cihazlarının bulunduğu alanlar da kapı boy detektörleriyle kişi üzerinde de tarama yapmak mümkün kılınmıştır. Kapı dedektörleri x-ray cihazlarına yakın bölge de güvenlik geçiş kontrol noktaların da konuşlandırılıp bavul taraması yapıldıktan sonra kişinin üzerin de tehlikeli delici kesici madde taşıyıp taşımadığının kontrollerini gerçekleştirmektedir.

İlgili Makaleler

X-ray cihazı nerelerde kullanılır?

X-ray cihazlarının kullanım alanları güvenliğin söz konusu olduğu her alan ve mekân da kullanılabilecek yapıdadır. Günümüz dünyasının muhtaç olduğu ve güvenlik konusun da ki tedirginlikleri ortadan kaldıran x-ray cihazları güvenilir tarama ve x-ışını penetrasyonuyla birlikte tam koruma ve tespit sağlamaktadır. Bunun yanın da x-ray cihazından geçişi yapılan cismin cinsi ve hammaddesi hakkında bilgi verebilir.

X ray cihazının kullanım alanlarından kısaca bahsetmek gerekirse; havaalanları, gümrük kapıları, sınırlar ve hudut bölgeleri, askeri alanlar, alışveriş merkezleri, gösteri merkezleri, plaza ve holdingler, oteller, emniyet müdürlükleri, konsolosluklar, müsteşarlıklar ve devlet kurumlarının genelinde kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Kullanıldığı alanda ki caydırıcı etkisiyle yapılabilecek herhangi bir spekülasyona karşı alarm sistemi sayesin de yasaklı madde girişinde ani bilgilendirme yapabilir. Yanın da kullanılacak kapı dedektörü sayesin de kişilerin üst taraması da gerçekleşmiş olur.

Perkotek X-Ray Cihazı

X-ray cihazı özellikleri nelerdir?

X-ray cihazı içerisin de ki cisimlerin sabit bir x ışını kaynağından süzülerek geçmekte olan madde hakkında bilgi vermektedir. Konveyör bant sayesinde içerisine koyulan maddenin ışınlama işlemi yapılır ve foto diyotları maddeyi tanımlayarak ne olduğu ve nelerden oluştuğu ilgili detayları kullanıcıya iletir. Konveyör hareketli banttın devir daimi sayesinde bir kısmından koyulan cismin çıkışa kadar taraması yapılmaktadır. X-ray cihazı şebekeden aldığı güç ile x ışını üreten jeneratörlere sahiptir. X-ray yazılımı sayesin de taraması yapılan maddenin detayları x-ray monitörüne yansıtılır ve bilgi sahibi olunur. X-ray de isterseniz konveyör bant arzu ederseniz de bünyesin de bulunan klavyede üzerinden, yazılım menüsündeki seçeneklerden yönlendirilebilir.

Yazılım üzerinden yapılan işlemlerle kullanıcı ve şifre oluşturma yapılarak kişi giriş yetkilendirmesi yapılabilir. X-Ray cihazları içerisin de konuşlandırılmış binlerce foton ışını ile tarama işlemini yapıp bu bilgileri ekrana yansıtır. Kurşun maddesi fotonları geçirmez Dolayısıyla kurşun ile kaplanmış bir çanta veya bir maddenin içi gözükmez ve bu ürünler x-ray cihazını kullanan yetkili kişi tarafından tehlikeli madde olarak belirlenir. X-ray cihazının yanın da kullanılmasının güvenliği üst düzeye çıkardığı kapı dedektörü kişilerin üst taramasını yapma amacıyla kullanılmaktadır.

Boy dedektörlerinin güvenlik kontrol noktaların da kişi üzerinde ki delici ve kesici metallerin tespitin de büyük önem arz etmektedir. Güvenlik görevlilerin üst araması işlemin kişisel alanı ihlal etmeden tehlikeli materyallerin tespitin de kullanılmaktadır. Güvenlik görevlilerin bulunduğu alanda ki güvenliği ve emniyeti sağlamak gibi yükümlülükleri vardır. Bu iş yükünü kolaylaştırmak ve bu konuyla ilgili görevlilerin teknolojinin yararlarından faydalanması için x-ray cihazları, kapı dedektörleri gibi sistemle mevcuttur. Bir diğer güvenliği ve asayişi sağlamaya olanak sağlayan teknoloji bekçi tur takip sistemidir.

Bekçi tur kontrol sistemleri geceleri güvenlik görevlilerinin belli alanları turladığı ve bu alanlar da ki asayişin sağlanmasına ön ayak bir sistemdir. Bekçi tur kontrol sistemi içerisin de yer alan kontrol tanım noktaları sayesin de belirli noktalar ve kontrol edilmesinin düşünüldüğü mekânlara yerleştirilir, güvenlik görevlileri bu noktaları turlarken darbe sensörlü bekçi kontrol kalemi sayesin de işaretler ve asayişi sağladığını yazılım aracılığıyla bizlere bildirir. Fabrikalar, alışveriş merkezleri, ar-ge merkezleri gibi korunması ve kontrolün sağlanması gereken her alan da kullanılabilir.

X-ray cihazları, kapı boy dedektörleri ve bekçi tur sistemleriyle ilgili soru görüş ve önerileriniz konusunda iletişim numaramız 0850 811 80 00 numaradan iletişime geçebilir. Ürünlerimizi perkotek.com adresinde incelemesini yaparak PERKOTEK firma bünyemizde bulunan deneyimli satış müdürlerimiz ve sistem destek personellerimizden bilgi alabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu