Tiktok Takipçi Satın Al

Perkotek Turnike Sistemleri

Turnike nedir ve niçin kullanılır?

Sosyal yaşantımızda ve iş hayatımızda sıklıkla görebileceğimiz turnike sistemleri firmalarda, plaza girişlerinde, iş merkezi girişlerinde ve ikamet edilen site girişlerinde opsiyonel seçimler olmanın dışında günümüz şartlarında güvenliğiniz ve geçiş kontrolleriniz için mecburiyetli kullanım durumuna geçmiştir. Ana kullanım amaçları kontrolsüz geçişlerin engellenmesi kontrollü geçişlerin belirli biz düzene tabi olarak geçiş sağlayabilmeleridir.


Güvenliğin had safhaya çıkartılmasında önemli bir rol oynayan turnike sistemleri sizlerin ve firmalarınızın güvenlik zaaflarından oluşan değerleri minimuma indirecektir.

Turnike sistem çeşitleri ve kullanım alanları

Avax markası adı altında satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerimiz çeşitlilik bakımında fazlalık göstermektedirler. Bel turnikeleri, boy turnikeleri, VIP turnikeleri, hızlı geçiş turnikeleri, hijyen turnikeleri ve herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymayan yaprak turnike ana başlığının altında birçok çeşitliliğiyle büyük bir ürün yelpazesinin satışını Perkotek olarak yapmaktayız. Turnike sistemleri plaza girişleri, ikamet edilen site girişleri, wc, spor salonları, yemekhane, fabrika giriş ve çıkışları, metro-tramvay girişlerinde kullanılan ihtiyaca uygun cihazlardır.

Sistem olarak ayrıca benzin istasyonların marketlerinde kişilerin geçişlerini yönlendirmek için yaprak turnikelerde kullanılmaktadır. Genellikle paslanmaz çelikten imal edilmesi kaynaklı dış ortamda kullanılabilen modelleri de mevcuttur. Turnike sistemlerine geçişlerde gerekli kontrollerin sağlanması için kart okuma, parmak izi okuma, yüz tanıma, avuç içi-damar okuma cihazlarının montajı sağlanmaktadır. Bu cihazların turnike sistemlerine montajı turnike üstlerine yapılmaktadır. Kart okuma cihazlarının turnikeye montajı cihaz üzerine yapıldığı gibi istek üzerine turnike içine de yapılabilir. Kumanda alıcı takılarak turnike geçişlerini kumanda ile yapılabildiği gibi buton takılarak farklı bir cihaza ihtiyaç duymadan geçişleri yönlendirebilirsiniz. Jeton ve para ünitesi takılarak turnike geçişlerini ücretlendirebilinir.

İlgili Makaleler

Avax S100, Avax S200, Avax PM5000, Avax PM6000, Avax D100, Avax D200, Avax HJ6(hijyen turnikesi) gibi modelleri bulunan tripod bel turnikelerinin kullanım alanları olarak plazalar, okullar, spor salonları, fabrika girişleri, yemekhaneler, site girişlerinde, metro-tramvay, okul girişleri, wc girişleri.

Avax B6100, Avax B6200, Avax P55, Avax P54, Avax B50 gibi modelleri olan boy turnike kullanım alanları spor salonlarının girişlerin, fabrika girişlerinde, site girişlerinde ve stadyum girişleri gibi yüksek güvenlik isteyen yerlerde sıklıkla kullanılırlar. Boy turnikelerinin diğer bel tipi turnike veya hızlı geçiş turnikelerinden artı bir değer olarak kişinin üstünden atlayıp geçme gibi bir şansı yoktur bu da güvenliğin ve kontrolün yüksek seviyede tutulmasını sağlar.

Perkotek Turnike Sistemleri

Avax V90, Avax C90 gibi VIP turnikeler plaza girişleri, ofis girişleri gibi yerlerde görüntü şıklığı, sessiz çalışmaları ve pratik geçiş olanağı tanımasından dolayı fazlaca kullanılmaktadırlar.  Engelli kişileri düşünerek tasarlanan VIP turnikeler engelli kişilerin geçişlerine olanak sağlamaktadırlar.

Avax SG500 ve Avax SG 600 gibi modelleri bulunan hızlı geçiş turnikeleri plaza ve holding girişleri gibi yüksek prestijli yerlerde şık bir görüntü sağlamasının yanında adından da anlaşılacağı gibi kişilerin geçişlerini kısa bir süre içinde yapmaları sağlarlar.

Avax HJ6, Avax PM4400 ve Avax PM3400 gibi modelleri mevcut olan hijyen turnikeleri yemek üretimi yapılan catring firmalarında, yemekhanelerde, yüksek hijyen gerektiren sağlık kuruluşlarında kullanım alanları olan ürünlerimizdir.

Avax PM1100 marka ve modelli mekanik yaprak veya diğer adıyla kelebek turnike benzin istasyonlarının marketlerinde, büyük marketlerde sıklıkla kullanılan herhangi bir enerjiye ihtiyaç duymayan turnike çeşidir.

Yüz tanıma cihazları turnike sistemlerinde kullanılabilir mi?

Yüz tanıma cihazları tripod bel turnikeleri, hızlı geçiş turnikeleri ve boy turnikeleri gibi turnike çeşitlerine montajı yapılabilir. Bunun haricinde avuç içi-damar okuma cihazlarının montajlarının turnike üzerine yapılması sonrasında bu cihazlara tanımlı kişilerin yüzlerini veya avuç içlerini okutmaları halinde cihazın turnike anakart sistemine tetik göndermesi sonucunda hızlı ve pratik bir şekilde geçişler sağlanır.

Parmak izi cihazları turnike sistemlerinde kullanılabilir mi?

Bütün parmak okuma cihazları tripod bel turnikeleri, hızlı geçiş turnikeleri ve boy turnike modellerine montajları sağlanmaktadır. Kullanımları ve senkronizasyonları yüksek olmasından kaynaklı en çok tercih edilen sitemlerdir. Parmak izi cihazları turnike girişlerine montajlarının yanında hem giriş hem çıkışa montajı yapılabilir ayrıca tek tarafları montaj yapılırsa turnikenin çıkışı kolu serbest bırakılarak insanların herhangi bir cihaz okutma yaparak kontrol mekanizması devre dışı bırakılarak çıkış yapması sağlanır. Kullanım açısından bazı yerlerde çıkışlar serbest bırakılmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu