Tiktok Takipçi Satın Al

Perkotek Otel Kapı Kilit Sistemleri

Otel kapı kilit sistemleri nedir ve kullanım alanları nelerdir?

Otel kapı kilit sistemleri tanım olarak otellerde kullanılan otel misafirlerinin odalarına girişini sağlayan ve odalarının içinde güvenli bir şekilde tatillerini, dinlenmelerini veya konaklamalarını yapabilecekleri yapılardır. Kullanım alanları sadece otellerle sınırlı değildir. Otel harici kamu kurum ve kuruluşlarının misafirhaneleri, ofis kiralama hizmeti veren firmaların ofis kapılarında, tatil köylerinde, pansiyon hizmeti veren işletmelerin kapılarında misafirlerin kendilerini güvende hissetmesini sağlayan yapıları sağlam ve sistemsel olarak pratik akıllı cihazlardır.


Otel kapı kilidi sistemlerinde kullanılan cihazlar misafirlerin kendilerine yazılım vasıtasıyla 2-3 saniye gibi kısa sürede yapılıp verilen kartlarla, kendilerine tahsis edilen odalar girişlerini pratik ve hızlı bir şekilde sağlayabilirler. Otel kapı kilit sistemleri bu sayılan işletmeler haricinde kendi firmanızda, ofisinizde veya evinizde bile kullanabilirsiniz.

Otel kapı kilit sistemlerinin çalışma mantığı nedir ve nasıl kullanılır?

Sistemde bulunan bir bilgisayara otel kapı kilit sisteminin yazılımı kurulur ve kodlayıcı bilgisayarın usb portuna takılarak haberleşmesi sağlanır. Yazılım tarafında firmanın yapısına göre gerekli ayarlamalar yapılarak sistem hazır hale getirilir.

Yazılım tarafında yapılan kilit kodlama kartları hazırlanarak kapılarak ilk aşamada teker teker kodlanarak misafirlerin kullanımına tahsis edilir. Otel kapı kilidi sistemleri temic veya mifare özelliği bulunan kartlar kullanılabilir. Misafirlere kodlama işlemi yapılıp verilen bu kartları misafirlerin kilidin okuma ünitesine yaklaştırması yeterlidir. Misafirlere odalarında kullanmaları için verilen kartlar birden fazla olabiliyor. Misafirler verilen kartlarla kendilerine tahsis edilen odalara ellerinde ki kartlarla sorunsuz ve hızlı bir şekilde girebilir, oda içerisinde ki energy saver cihazlarına kartlarını takarak elektrikle çalışan klima, buzdolabı, televizyon ve ışıklandırma tesisatlarının kontrolünü yapabilmektedirler.

İlgili Makaleler

Misafirlerinizin odalarında bıraktığı cüzdan, gsm telefon ve ziynet eşyaları gibi değerli varlılarının güvenli bir şekilde barındırılması ve izinleri olmadan farklı kişilerin kendilerine tahsis edilen odalara girmesinin engellenmesi için otel kapı kilit sistemlerinin kullanılması ihtiyaçtan öte mecburiyettir.

Perkotek Otel Kapı Kilit Sistemleri

Akordiyon bariyer nedir ve kullanım alanları nelerdir?

Otopark girişleri, askeri alanlarda ki nizamiye girişleri, konser ve etkinlik alanları, polis merkezleri ve kamu kurum kuruluşlarında ki izinsiz geçişleri engellemek amacıyla kullanılan Akordiyon bariyer kullanımının kolaylığı, katlanabilirliği ve taşınabilirliğinin son derece kolay olması nedeniyle tercih sebebidir. Birbirlerine ilave yapılabilmesiyle istediğiniz uzunluğu sağlayabilirsiniz. İç ve dış ortamlarda bütün hava koşullarında rahatlıkla kullanılabilir. Tek akordiyon bariyerin açık durumda ki uzunluğu iki metre, toplam ağırlığı yirmi kilogram kapalı durumda kırk yedi santimetre olup bir yerden farklı bir yere taşınması tekerlekleri sayesinde hareketli kullanıma son derece uygundur. Manuel akordiyon bariyerlerin haricinde motorlu akordiyon bariyerlerimiz stoklarımızda bulunmaktadır. Motorlu akordiyon bariyerlerimiz kumandası vasıtasıyla açılıp kapanma işlemi gerçekleştirebilir ve çarpma hassasiyeti mevuttur. Motorlu akordiyon bariyerler kapalı haldeyken bir buçuk metre açık haldeyken sekiz metre uzunluktadır.

Mağaza ürün koruma sistemleri nedir ve kullanım alanları nelerdir?

Giyim mağazaları, şarküteri, içki satışı yapılan tekel bayileri, havaalanlarında bulunan free shop gibi alış-veriş yerlerinde ürünlerin üzerlerine takılan tag’ lar veya yapıştırılan etiketlerin iş yeri sorumlusu tarafından çıkarılması sağlanmadan dışarı çıkışının uyarısını veren hırsızlıkları engellemek için girişlere kurulumu yapılan elektrik enerjisiyle çalışan teknolojik cihazlardır. Mağaza ürün koruma sistemleri  220 volt AC elektrik enerjisiyle çalışır. Enerji aldığı hatta bu cihazlardan başka cihazların takılı olmaması hattın sadece ürün koruma sistemi beslemesi ve gerekir. Bu ürünlerin montaj yapılacağı yerlerin önceden iyi analiz edilip kurulumlarının yapılması gerekmektedir. Sistem antenlerinin minimum 1,5 metre yakın çevresinde taglı veya etiketli ürünlerin olmaması ve radyo, televizyon, telsiz ve telsiz telefon gibi radyo frekansı yayacak cihazlarının olmaması gerekmektedir.

Zeminin alttan ısıtma sistemi ve televizyon gibi elektriksel gürültü yapan ekipmanları sistemde parazit olarak algılanacağından sinyali etkileyecek etki yaratabilir. Eğer kurulum yapılacak yerin giriş mesafesi uzun ise 2 anten yerine 3 anten kullanılmalı ve her bir anten aralığının maksimum 1,40 cm olması gerekmektedir. Bu antenler ana yani sinyal dağıtıcı olan anten TX olarak adlandırılır, alıcı anten ise Rx olarak adlandırılır. Üç antenli bir kurulum gerçekleşecek ise ortaya ana yani dağıtıcı anten sağ ve sol yanlara da alıcı anten koyulmalıdır. Üç antenli yapı RX-TX-RX yapısında olmalıdır. Mağaza ürün koruma ürünlerimiz RF Mağaza Ürün Koruma Sistemleri 8.2 MHz Radyo frekansı ile çalışır. Akusto manyetik mağaza ürün koruma sistemlerimiz ise 58Khz frekansta çalışmakta olup çevredeki elektronik gürültü yahut metal eşyalardan etkilenmezler.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu