Tiktok Takipçi Satın Al

PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR]

PC duvar kağıtları; Bilgisayarlar hızla gelişen teknoloji ile birlikte çok farklı bir boyuta ulaşmışlardır. Bilgisayarların ulaşmış olduğu bu farklı boyut insan hayatının içerisinde daha çok rol sahibi olmalarına imkan tanımıştır.

Her bilgisayar sahibi bilgisayarını kişiselleştirmek istemektedir. Duvar kağıtları da bu kişiselleştirmenin bir parçasıdır. PC duvar kağıtları kişinin zevkine göre belirlenebilmektedir.


Aynı zamanda bilgisayar kullanıcısı duvar kağıtlarının zaman içerisinde değişen niteliklere sahip olmasını da sağlayabilmektedir. Ancak duvar kağıdı seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır.

HD PC Duvar Kağıtları

Herhangi bir bilgisayarı kişiselleştirmek için seçilecek duvar kağıtlarında bazı ayrıntılara dikkat edilmelidir. Aksi halde duvar kağıtları bilgisayarların kullanılmasını zorlaştırmaktadır.

PC duvar kağıtları seçilirken öncelikli olarak karmaşıklıktan uzak olanlar tercih edilmelidir. Fazlası ile karmaşık olan ve birçok rengi bir arada barındıran duvar kağıtları bilgisayarı kullanılmasında olumsuz bir etki yaratmaktadır.

Özellikle uygulama simgelerinin görüntülenmesinde duvar kağıdının karmaşık bir görünüme sahip olması olumsuz bir etki yaratmaktadır. Bu olumsuz etkinin önüne geçmek ancak sade duvar kağıtları ile mümkün olmaktadır.

Bununla birlikte duvar kağıdı belirlenirken, kullanıcının kişisel zevklerine uygun olarak rahatlatıcı nitelikteki duvar kağıtları tercih edilmelidir. Rahatlatıcı niteliğe sahip duvar kağıtları sayesinde bilgisayarın kullanımında yaşanan bunalı hali ortadan kaldırılabilmektedir.

Bilgisayarınıza uygun en iyi duvar kağıtlarını bulun, indirin ve kullanın. Sizler için hazırladığımız FHD çözünürlükteki bilgisayar duvar kağıtları galerisine aşağıdaki butona tıklayarak göz atabilir ve indirebileceksiniz!

PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR]

PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR]

En İyi PC Duvar Kağıdı Nasıl Seçilir?

En iyi PC duvar kağıdı seçimi için öncelikli olarak çözünürlüğe dikkat edilmelidir. Çünkü çözünürlük ne kadar yüksek olursa duvar kağıdının bilgisayar ekranındaki görünümü de o kadar şık ve güzel olacaktır.

Çözünürlüğü düşük duvar kağıtlarında bilgisayar ekranında bulanık bir görünüm oluşmaktadır. Bu durumda kullanıcı için olumsuz bir etki yaratmaktadır.

En iyi duvar kağıdı seçiminde bir diğer önemli unsur ise duvar kağıdının çok parlak ya da çok karanlık bir yapıda olmamasıdır. Eğer bir duvar kağıdı çok fazla parlak öğeler içeriyorsa bu durum göz yorulmalarına sebep olmaktadır.

Aynı şekilde bir duvar kağıdı çok fazla karanlık yapıda ise bu durumda odaklanmada insan gözünün olumsuz etkilenmesine sebebiyet vermektedir. En iyi duvar kağıdı seçiminde mutlaka gözü yormayacak seçimler yapılmalıdır.

PC Wallpaper nereden bulunur?

Bilgisayarın yerel diski C\ üzerinden Windows işletim sistemindeki Web dizini takip edilerek Screen / Ekran veya Wallpaper / Duvar kağıdı klasörüne ulaşılması gerektiği belirtiliyor. Bu klasörde, kilit ekranında görünen görsellere erişim sağlanabileceği ifade ediliyor.

Bilgisayar masaüstü duvar kağıtları nasıl yapılır?

  1. Arka plan duvar kağıdı seçme
  2. Masaüstünüzü sağ tıklayın.
  3. Duvar kağıdı ve stil ayarla’yı seçin.
  4. Duvar kağıdı seçin.
  5. Resimlerden birini seçerek duvar kağıdınız olarak ayarlayın. Duvar kağıdını günlük olarak değişecek veya
  6. yenilenecek şekilde de ayarlayabilirsiniz.
  7. Açık veya koyu temalı bir duvar kağıdı belirlemek için Parlaklık’ı seçin.
  8. Chromebook’unuza indirdiğiniz resmin olduğu özel bir duvar kağıdı ayarlamak için Görsellerim’i seçin.
  9. Google Fotoğraflar hesabınıza kayıtlı kişisel bir fotoğrafı kullanmak için Google Fotoğraflar’ı seçin.

PC Duvar Kağıtları

Son olarak HD çözünürlükte duvar kağıdı kullanmak isteyenlere hdqwalls.com sitesini öneririz.PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR] PC Duvar Kağıtları [FHD İNDİR]

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu