PayPal Resmi Olarak GoPay ile Çin Pazarına Girdi - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

PayPal Resmi Olarak GoPay ile Çin Pazarına Girdi

PayPal Resmi Olarak GoPay ile Çin Pazarına Girdi

Çin Halk Bankası, PayPal’ın GoPay’de (Guofubao Information Technology Co., Ltd.) %70 hisse senedi alımını onayladı.

Böylece, bu anlaşma sona erdiğinde, PayPal‘ı Çin pazarındaki ilk yabancı ödeme platformu haline getirecek.

GoPay, çevrimiçi ve mobil işlemler için lisanslara sahiptir. Temel olarak e-ticaret, sınır ötesi ticaret, havacılık turizmi vb. için ödeme ürünleri sunmaktadır.

Şirketin satın alma ile ilgili tam açıklaması ise şöyle; Çin Halk Bankası, Çin’deki bir ödeme işletme lisansı sahibi olan Guofubao Information Technology Co. (GoPay), Ltd. şirketine% 70 oranında hisse senedi yatırımı yapan PayPal Information Technologies Co., Ltd.’nin onayını onayladı. Çin’de çevrimiçi ödeme hizmetleri sağlamak için lisans verilen ilk yabancı ödeme platformu olmaktan onur duyuyoruz. Çin’deki finansal kurumlar ve teknoloji platformlarıyla ortaklık kurmayı, hem Çin’de hem de küresel olarak işletmelere ve tüketicilere daha kapsamlı bir ödeme çözümü kümesi sunmayı umuyoruz. İşlemin 2019’un dördüncü çeyreğinde kapanması bekleniyor ve geleneksel kapanış koşullarına tabidir.

PayPal Resmi Olarak GoPay ile Çin Pazarına Girdi

PayPal, Çin’de başarılı olacak mı?

Açıklama, PayPal‘ın kontrol hissesini Şanghay merkezli bağlı kuruluşu olan Yinbaobao Information Technology (Shanghai) Co., Ltd. aracılığıyla edindiğini netleştiriyor. Ancak taraflardan hiçbiri anlaşma detaylarını açıklamıyor.

ABD ile Çin arasında bir sorun olmasaydı, bu haber heyecan verici olmazdı. Ancak, Beyaz Saray’ın Çin’deki bazı Amerikan yatırımlarını engellemeyi düşündüğünü biliyoruz.

Bununla birlikte, bugün Çin’in çevrimiçi ödeme pazarı, mobil tarafta AliPay ve WeChat Pay’i içeren yerel şirketler tarafından yönetilmektedir. Öte yandan, bu diğer oyuncuların bu pazara giremeyeceği ve başarılı olamayacağı anlamına gelmez. Büyümek için hala yeterince yer olduğunu ve PayPal’ın girişinin çok değişeceğini kastediyoruz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (27 Nisan – 3 Mayıs 2020)

Buğra Noyan

OPPO, League of Legends Worlds’te MVP Ödülü Verdi

Umut Bilgen

Samsung Galaxy S11+ Bluetooth Sertifikasını Aldı!

Yusuf Karcılar

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.