Tiktok Takipçi Satın Al

PayPal, İngiltere’de Kripto Para Hizmetlerini Başlatacak

Birleşik Krallık, PayPal'ın kripto hizmetine ABD dışında erişen ilk ülke oldu.

PayPal, ABD’deki 2020 lansmanından bu yana ilk genişleme olan kripto para birimi hizmetini İngiltere’de başlatmaya hazırlanıyor.


PayPal’ın Birleşik Krallık kripto para birimi hizmeti lansmanı, Birleşik Krallık sakinlerinin standart PayPal hesaplarından dijital para birimleri satın alabilecekleri, tutabilecekleri ve satabilecekleri anlamına geliyor ve milyonlarca PayPal müşterisinin Bitcoin, Ethereum ve diğer kriptoları kullanmaya ve bunlarla etkileşime girmesine olanak tanıyacak.

PayPal, İngiltere Kripto Hizmetlerini Başlattı

PayPal’ın kripto para birimi hizmeti, kullanıcıların PayPal hesaplarında kripto para birimleri satın almalarına, satmalarına ve tutmalarına olanak tanır. Şu anda kullanıcılar Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash veya Litecoin arasından seçim yapabilir ve 1 dolar gibi düşük bir fiyata kripto satın alabilir.

PayPal’ın kripto hizmetinin ABD versiyonu geçen yıl piyasaya sürüldü ve güçlenerek güçlendi. Konuşmak CNBC , blockchain, kripto ve dijital para birimleri için PayPal’ın genel müdür, şunları söyledi:

“ABD’de gerçekten iyi gidiyor. Birleşik Krallık’ta iyi sonuç alacağını umuyoruz.”

Mevcut kripto hizmetlerinde olduğu gibi, PayPal’ın İngiltere kripto seçenekleri, ABD merkezli bir şirket olan Paxos borsasını kullanıyor. Birleşik Krallık düzenleyicilerine tabi olarak, Birleşik Krallık merkezli PayPal kullanıcıları, aşağıdaki değerlere kadar kripto para birimi satın alabilir veya satabilir:

  • İşlem başına 15.000£
  • Yılda 35.000£

Bunlar özellikle büyük sınırlar değil, çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli. Cryptocurrency hizmetlerine, kısa süre içinde hizmette görünecek olan yeni bir kripto sekmesi aracılığıyla erişilir. PayPal kripto para birimi, kripto para birimleri satın alma ve satma seçeneklerinin yanı sıra, gerçek zamanlı fiyat bilgisi, eğitim içeriği ve kripto ticaretinin potansiyel riskleri hakkında bilgi sunacaktır.

PayPal, İngiltere'de Kripto Para Hizmetlerini Başlatacak

PayPal Kriptosu Doğrudan Bitcoin Ödemeleri İçin Kullanılamaz

PayPal’ın Bitcoin ve Ethereum borsasının piyasaya sürülmesi, Birleşik Krallık kripto kullanıcıları (özellikle kripto para biriminde yeni olanlar) için hoş bir ek olsa da, PayPal kripto cüzdanının bazı ciddi sınırlamalarla geldiğini belirtmek önemlidir.

Birincisi, PayPal hesabınızda tutulan Bitcoin ve diğer kriptolar, onları farklı dijital cüzdanlara veya diğer kullanıcılara gönderemediğiniz için bir şekilde rehin tutulur.

Bu arada, PayPal küçük bir Bitcoin, Ethereum, Litecoin veya Bitcoin Cash rezervi oluşturmak için kullanışlı bir seçenek haline gelse de, kripto para birimlerinizi başka hiçbir yerde harcayamayacak veya gönderemeyeceksiniz.

Birçok Bitcoin kullanıcısı (ve diğer kripto para birimlerinin kullanıcıları) için kripto para biriminiz üzerindeki bu kontrol eksikliği kabul edilemez. Yaygın atasözü, “anahtarlarınız değil, kriptonuz değil”dir, yani kripto para cüzdanınıza bağlı özel şifreleme anahtarlarını kontrol etmezseniz, paranız üzerinde kontrolünüz olmaz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu