Tiktok Takipçi Satın Al

Patlayan Uzay Gemisi Hakkında SpaceX Ne Yapacak?

Aralık ayı başlarında, Elon Musk tarafından kurulan SpaceX, Starship uzay aracı prototipinin başka bir testini gerçekleştirdi.


Gelecekte, insanları şehirler arasında hızlı bir şekilde taşımak ve Mars gibi uzak gezegenlere uçmak için kullanılması planlanıyor . Test sırasında, Starship SN8 prototipi 12 kilometre yüksekliğe tırmanmayı başardı, ancak iniş sırasında fren yapmaya vakti olmadı ve düştü. Bu SpaceX için büyük bir aksilik gibi görünebilir ve bir sonraki test uzun zaman görünmeyecek diyebiliriz.

Ancak, 2021’in başında daha da fazla Starship lansmanı olacak, bu nedenle uzay severler yeni detaylara ulaşabilecek. Bu, Elon Musk’ın kendisi tarafından duyuruldu ve SpaceX’in yakın gelecek için planları hakkında daha birçok ilginç şey anlattı.

Patlayan Uzay Gemisi Hakkında SpaceX Ne Yapacak?

Anlatılanlara göre SpaceX herşeyin doğru olduğunu fakat iniş sırasında 60 derecelik olan açının son anda düzelerek dikey olarak inmesi planlanmış fakat yaşanan bazı aksaklıklardan dolayı bu açı düzelmemiş ve uzay gemisinin patlamasına sebep olmuş. Her ne kadar böyle bir açıklama yapılsa da bu açıklamanın insanları aydınlatmadığını söyleyebiliriz. SpaceX bizlerden bazı bilgileri saklıyor 🙂

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu