Chrome 78'in Gizli Karanlık Modu ve Güvenli Parola Özellikleri Nasıl Etkinleştirilir? - TeknoDiot.com

Chrome 78’in Gizli Karanlık Modu ve Güvenli Parola Özellikleri Nasıl Etkinleştirilir?

Abone Ol 

Chrome 78 hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Şansınız varsa tarayıcınız şimdiye kadar, farenizi sekmelerin üzerine getirdiğinizde hata düzeltmeleri, güvenlik düzeltme ekleri ve daha hızlı, asılı kutuları olan yepyeni sürümüne güncellemiş olmalıydı. Ayrıca Chrome 78’e (masaüstünüz veya dizüstü bilgisayarınız için) gömülü olması için biraz değişiklilik gerektiren iki eğlenceli özellik vardır.

Chrome 78’de Parola Kaçak Tespiti nasıl etkinleştirilir?

Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik, daha önce Chrome’da kaydettiğiniz girişlerden herhangi birinin herhangi bir veri ihlaline uğradığını bildirir. Google, kullanıcı adlarını ve şifrelerini ihlal veritabanına karşı tarayacaktır ve evet, bu bilgiler özetlenir böylece düz metin bilgilerinizi bir Google sunucusuna ileri geri gönderemezsiniz. Parola Kaçak Tespiti, temel olarak Google’ın daha önce yayımladığı Parola Denetimi uzantısının yerleşik bir sürümüdür.

Chrome 78'in Gizli Karanlık Modu ve Güvenli Parola Özellikleri Nasıl Etkinleştirilir?

Chrome 78’de Şifre Sızıntısı Algılama özelliğini etkinleştirmek için öncelikle tarayıcınızın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayarak, “Yardım” seçeneğinin üzerine gelip “Google Chrome Hakkında” seçeneğine tıklayarak Chrome 78 kullandığınızdan emin olun. Tarayıcınız en son sürümü çalıştırdığından emin olmak için kontrol edecektir; değilse, indirecek ve güncellemenizi isteyecektir.

Hazır olduğunuzda, tarayıcınızın adres çubuğuna chrome://flags/#password-leak-detection yazın, Enter tuşuna basın ve özelliği etkinleştirin.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Chrome 78'in Gizli Karanlık Modu ve Güvenli Parola Özellikleri Nasıl Etkinleştirilir?

Chrome 78’in “Güçlü Karanlık Modu” etkinleştirme

Chrome 78’in “Güçlü Karanlık Modu” özelliği, web sitelerine, daha koyu bir görünüm ve his tercih eden insanlar için ayarlanmış bir tarza sahip olmayabilecek karanlık bir mod vermenizi sağlar. Parlak, beyaz bir sayfa yerine Chrome bunun yerine karanlık bir temanın nasıl görünmesi gerektiğini düşündüğünü tahmin edecektir.

Güçlü Karanlık Modunu açmak için, basitçe adres çubuğunuzda chrome://flags/#enable-force-dark komutunu girin, Enter tuşuna basın ve özelliği açın.

Chrome 78'in Gizli Karanlık Modu ve Güvenli Parola Özellikleri Nasıl Etkinleştirilir?

 

Göz atın:   Garmin, Fenix ​​6 Akıllı Saat'i Tanıttı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu