Tiktok Takipçi Satın Al

Twicth Röportajları: Cengizhan “patcutez” Cengiz

2017 Temmuz ayında Twitch‘de yayınlara başlayan Cengizhan Cengiz namı diğer denissZT ile birlikte bir röportaj gerçekleştirdik.

TeknoDiot olarak artık Twitch yayıncıları ile özel röportaj serisine başlamıştık. İkinci konuğumuz ise Twitch’de kendine has kitlesi ile yayınlarını sürdüren patcutez ile birlikte röportajımızı gerçekleştirdik.  Bu röportajımızda konuğumuz Cengizhan Cengiz namı diğer patcutez’e birkaç soru sorduk ve patcutez’den cevaplarını aldık buyursunlar.


Kamera karşısında bazen ciddi bazen kendine has mizahlı bir kişilik olan patcutez ile özel röportajımız sizlerle. Buyursunlar efendim;

Twitch Kanal Adresi

Öncelikle bizlerle bu röportajı kabul ettiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederiz Cengizhan, size birkaç sorumuz olacaktır, içtenlikle cevaplayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Sizi yakından takip eden takipçileriniz ve sizi henüz tanımamış olan insanlar için bu röportaj gerçekten güzel reaksiyon vereceğinden şüphemiz yok. Tekrardan teşekkür ederiz. Hemen başlayalım.

 • Selam Cengizhan, henüz seni tanımayan insanlar için bize kısaca kendinden bahseder misin?

Selamlar 1994 doğumluyum Antalya’da yaşıyorum. Süleyman Demirel Üniversitesinde İşletme Bölümü öğrencisiyim. Öğrencilik esnasında hobi olarak başladığım yayınların gelişmesiyle kendimi buranın içerisinde buldum, mutluyum.


 • Neden “patcutez” ?

Bu benim oyun tarzım aslında pat küt ezmekten geliyor. Agresif tarzımın oyunlara yansımasıyla şekillenmiş bir nick diyebiliriz.


 • Ne zaman, işte şimdi Twitch’e başlamam lazım dediniz?

Arkadaşlarımın baskısı üzerine açmaya başladım ve devam ettirdim.


 • Bir gününüz nasıl geçiyor? Sizi genellikle yayınlarda görüyoruz.

Aslında tamamen bilgisayar başında kalamıyorum çünkü aynı zamanda üniversite de son senem kalan bütün zamanlarda yayında ve takım arkadaşlarımla idmanda oluyorum.


 • Twitch’e başladıktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Ben çok fazla sorumluluk sahibi birisi değildim fakat izleyici ve abonelerim sayesinde hayatta yapmam gereken şeylerin ve yapmamam gereken şeylerin farkına vardım bunlar beni olgunlaştırdı bilinçli bir hale getirdi. En önemliside sizi seven insanların sizi desteklemesi onların sizi olumsuzluklara karşı korumaya çalışması.. resmen yeni bir aileniz daha oluyor sizi sadece seven koruyan sizde o güzel ailenin en küçük çocuğu oluyorsunuz


 • Herkes genellikle merak eder yayın harici canınız sıkılınca veya kafa dağıtmak için oyun oynuyor musunuz?

Genelde canım sıkıldığında yada bunaldığımda kulaklığımı takıp son ses müzik dinleyerek uzun yürüyüşlere çıkarım ve kendimi bu şekilde motive ederim


 • Yayın arkasında hayat nasıl geçiyor? Arkadaşlıklar olsun, aile ilişkileri olsun… Hep yayınlardaki gibi tatlı bir ortam yoktur muhtemelen.

Bazen bir şeyler başarmak için fedakarlık yapmak zorunda kalırsınız bu işinde fedakarlık kısmı hayattaki en önemli olan şey zamanınız.


 • İlk olarak insanların sizi tanıdığı zaman nasıl hissettiniz? (fotoğraf çektirmek vb.)

Bu gerçekten çok anlamlıydı benim için çünkü sizin sadece bir site isminden ya da bir internet bağlantısından ibaret olmadığınızı hissettiren bir etki, çünkü bu işe girerken böyle bir beklentim yoktu bir anda böyle bir şeyin olması bunun normal hayatıma yansıması beni heyecanlandırdı ve ayrıca motive etti.


 • Twitch üzerinde en sevmediğin şey nedir?

Twitch üzerinde geçirdiğim bütün zamanlarda yayında oluyorum ya da yayınınla alakalı içeriklerle uğraşıyorum bu sebeple Twitch için iyi bir izleyici olduğum söylenemez.


 • Twitch platformunu değerlendirirseniz nasıl değerlendirirsiniz?

Her kesimden insan tek bir düşünceyle geliyor buraya : eğlenmek


 • Sosyal medya platformları için farklı bir proje düşünüyor musun?

Hayır


 • Yayıncı olmak isteyen arkadaşlara kısa bir tavsiyede bulunacak olsan, tavsiyelerin ne olurdu?

Gerçekten çok ciddi zaman ayrılması gereken bir iş, her güne özenle başlamak gerekiyor ve bunu maddi kaygılar içerisinde yapmak yaptığınız işin kalitesini düşürecektir. sevdiğiniz şeyi yaptığınızı göstermek sizin en büyük artınız olacaktır.


 • Yayında oynamayı en sevdiğin oyunlar neler?

PUBG, CS-GO, H1Z1


 • Yayıncılık dışında ilgi duyduğun başka meslekler var mı?

Hayır

[sp-related style=”light” id=”33244″] [sp-related style=”light” id=”33053″] [sp-related style=”light” id=”32893″]
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu