Tiktok Takipçi Satın Al

Papara’dan Sadece 1 Euro’ya Yurt Dışı Para Transferi

2016’da bankadan bağımsız 7/24 para transferi hizmetiyle kurulan ve bu süreçte ürün ve hizmetlerini kart, ödeme, sigorta, birikim gibi çözümlerle genişleten Papara, para transferlerinde sınırları kaldıran yurt dışı para transferi hizmetini duyurdu.

Papara kullanıcıları, yurt dışı para transferi hizmetiyle Single Euro Payments Area olarak da adlandırılan ve Avrupa Birliği ülkelerini kapsayan SEPA ülkelerine ve Birleşik Krallık’taki banka hesaplarının IBAN’larına hızlı, kolay ve güvenli bir biçimde para transferi yapabilecek.

Avrupa ve Birleşik Krallık’a para transferinde €1/£1 sabit işlem ücreti

Papara’dan Sadece 1 Euro’ya Yurt Dışı Para Transferi

Yurt dışına para gönderme hizmeti, yüksek komisyonlar sebebiyle çocukları Erasmus gibi değişim programlarıyla yurt dışına giden aileler veya yakınları yurt dışında yaşayan kişiler için maliyet yüklerine sebep oluyor. Özellikle transfer edilen tutara göre değişen maliyetler, yurt dışı para transferini zahmetli hâle getiriyor. Yurt dışı para transferinde maliyetleri azaltmak isteyen Papara, Avrupa ülkelerine yapılan transferlerde işlem ücretini 1 Euro, Birleşik Krallık’a yapılan transferlerde ise 1 Sterlin olarak sabitledi. Üstelik işlem ücretinin, gönderilen tutara göre değişmeyeceği belirtildi.

2023 boyunca ilk işlem ücretsiz

Papara kullanıcıları Türkiye’de EFT yapar gibi, alıcıya ve transfer detaylarına dair minimum bilgi girerek SEPA ülkelerine kolayca para gönderebiliyor. Kullanıcıların ‘Bekleyen İşlemler’ adımında gönderim sürecini takip edebildikleri transferler, alıcının hesabına dakikalar içinde ulaşıyor. Yalnızca alıcı ülkelerin resmî tatillerinde veya mesai saati dışındaki bir saatte yapılan transferlerin alıcıya ulaşması 1 iş gününü bulabiliyor. Öte yandan Papara, yurt dışı para gönderme süreçleri için sunduğu hız ve kolaylığı deneyimlemek isteyen kullanıcılardan, 2023 boyunca gerçekleştirecekleri ilk transferde işlem ücreti almıyor.

Yakında 100’e yakın ülkeye para gönderilebilecek

Papara’dan Sadece 1 Euro’ya Yurt Dışı Para Transferi

Papara, tüm kullanıcılarına açtığı yurt dışı para gönderme hizmetini önümüzdeki dönemde yeni ülkelerle genişletecek. Yapılacak yeni güncellemelerle Asya ve Amerika kıtalarındaki ülkelere de yurt dışı para transferi gerçekleştirilebileceği, para gönderilebilen ülke sayısının 100’e yaklaşacağı, ayrıca bazı ülkelerde yalnızca IBAN’a değil, ülkelerin güvenilir dijital cüzdan uygulamalarına da yurt dışı para transferi yapılabileceği biliniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu