Tiktok Takipçi Satın Al

Panasonic, HDMI 2.1 Destekli OLED TV’leri Piyasaya Sürüyor

Yeni TV serisinin tamamı, çarpıcı 4K görüntü kalitesinde 120 Hz oyun için yeni nesil konsol dostu HDMI 2.1 desteğine sahip olacak.

Panasonic, kendi OLED TV serisini piyasaya süren en son markadır. Yeni serideki ilk modellerin tümü yeni nesil konsol dostu HDMI 2.1 desteği sunmaktadır.


Bunun yanı sıra, Panasonic’in yeni ‘Master HDR OLED Professional Edition Panel’i, sadece amiral gemisi JZ2000’de değil, daha ucuz, daha bütçe dostu JZ1500’de de kullanılacak. Çarpıcı kontrast oranı ve etkileyici parlaklığın yanı sıra, yeni HDMI 2.1 TV’ler, yeni nesil konsolların 4K UHD görüntü kalitesinde 120Hz oyun avantajlarından yararlanmasına da olanak tanıyacak.

Panasonic Dört Yeni OLED TV Üretiyor

JZ serisi, eskiyen HZ serisinin yerini JZ980, JZ1000, JZ1500 ve JZ2000 gibi yeni modellerle değiştirecek ve bunların tümü yeni etkileyici OLED panellere sahip olacak. Panasonic, muhtemelen yeni nesil konsolu memnun etmek için yeni OLED panellerin boyutunu maksimum 65 inç ile sınırlamaya karar verdi. Aralıktaki 55 inç ve (2021’de yeni) 48 inç olan diğer modellerle birlikte, muhtemelen yeni nesil konsolu memnun etmek için oyuncular.

Amiral gemisi seçeneği olan JZ2000 için kullanıcılar, Stefan Sonnenfeld’in renk ayarının avantajlarının yanı sıra Panasonic’in kendi teknik renk doğruluğunun keyfini çıkarabilir. Günlük TV veya film izlerken çarpıcı bir görsel deneyim sağlar. Master HDR OLED Professional Edition paneli, hem amiral gemisi JZ2000 hem de daha ucuz JZ1500 modelinde yer alacak ve JZ2000’in ses performansına ihtiyaç duymayan kullanıcıların yine de çarpıcı HDR performansının keyfini çıkarmasına olanak tanıyacak.

Panasonic, HDMI 2.1 Destekli OLED TV'leri Piyasaya Sürüyor

Panasonic, tüm yeni OLED serisi panellerin yepyeni HCX Pro AI İşlemciye (JZ2000 ile duyurulmuştur) sahip olacağını ve yeni Auto AI resim modunu etkinleştireceğini söylemeye devam ediyor. Bu yeni özellik, bir düğmeye basmak zorunda kalmadan aldığınız görsel deneyimi optimize etmenize yardımcı olur. Görüntülemekte olduğunuz içeriğin türünü algılayacak ve ardından en iyi sonuçları elde etmek için resim kalitesini otomatik olarak ayarlayacaktır.

Panasonic’in Yeni Oyun Modu Extreme

Son olarak, yeni HCX AI Pro İşlemcinin yanı sıra yeni OLED’ler yeni bir özelliği de destekleyecek: Game Mode Extreme. Yüksek performanslı oyun monitörlerinde olduğu gibi, Game Mode Extreme özelliği, bulaşma, gölgelenme ve genel bulanıklık gibi ekran bozukluklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olmak için gecikmeyi azaltacaktır.

Panasonic, bu gecikme azalmalarının “endüstri çapında panel iyileştirmeleri yerine Panasonic tarafından yapılan önemli mühendislik geliştirmelerinin sonucu olduğunu” söylüyor. Ayrıca, tüm OLED modellerinde, yeni nesil konsol oyuncularının 120 Hz yenileme hızının yanı sıra VRR’yi (değişken yenileme hızı) kullanma olanağı sağlayan AMD FreeSync Premium özelliği de bulunacak.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu