TeknoDiot
     
     
     

Oyunlardaki DLC Nedir?

Oyunlardaki DLC Nedir?

Bazı oyunlara gelen DLC paketleri nedir? Aslında nedir bu DLC denilen şey? DLC, yani “Delece”, yani Downloadable Content, yani İndirilebilir içerik…

Peki bu DLC, yani “Delece”, yani Downloadable Content, yani İndirilebilir içerik demiştik. Bazı oyunlar için DLC paketleri çıkabiliyor.  DLC, belki de pek çoğumuzun bilmediği bir kavram. Yahu nedir bu DLC?

DLC, İndirilebilir İçerik demektir. Piyasada yer alan herhangi bir oyun için çıkabilir. Sadece dijital olarak edinebileceğiniz bu içerikleri; Steam, PSN, XBLA ve benzeri portallarda görebilirsiniz. DLC‘ler farklı şekillerde vücut bulabilir. Oyun içerisindeki karaktere eklenen yeni bir kıyafet, bazen oyunun multiplayer moduna yeni bir harita, bazen de oyunun içerisine farklı bir hikaye ekleyebilir.

Genellikle bir ücret karşılığı satın alınan bu DLC’ler elinizdeki mevcut oyuna ekstra içerik sağlar. Örnek olarak elinizde mevcut olan Call of Duty: Ghosts oyunu için alacağınız harita DLC’si ile multiplayer modunuzdaki harita sayısını çeşitlendirebilirsiniz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Rockstar, Steam’de GTA IV Satışını Durdurdu!

Buğra Noyan

HUAWEI P Smart Pro, Fotoğraf Makinelerini Aratmayan Kamera

Umut Bilgen

Realme TV Tanıtım Tarihi Duyuruldu!

Buğra Noyan

4 yorumlar

Avatar
Muhammed Ali Sevinik 15 Şubat 2018 at 08:06

Bilgilendirici olmuş

Cevap
Uğur Aydemir
Uğur Aydemir 26 Mart 2020 at 15:56

Beğendiğinize sevindik 🙂

Cevap
Avatar
Harun 23 Mart 2020 at 12:39

thanks

Cevap
Uğur Aydemir
Uğur Aydemir 26 Mart 2020 at 15:56

Rica ederi beğendiğinize sevindik 🙂

Cevap

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.