Tiktok Takipçi Satın Al

Valheim Sistem Gereksinimleri

Valheim, çalıştırması oldukça kolay bir oyundur, ancak yine de sistem gereksinimlerine bir göz atmalısınız.

Valheim sistem gereksinimleri neler? Viking temalı hayatta kalma oyunu Valheim, iki haftadan kısa bir sürede satılan iki milyondan fazla kopya ile PC oyun dünyasını son zamanlarda meşgul ediyor.


Oyunun tamamen övgüyü ve başarıyı hak ettiğini düşünüyoruz ve ayrıca henüz denemediyseniz, mümkün olan en kısa sürede yapmanız gerektiğini düşünüyoruz. Sizlere Valheim sistem gereksinimleri listesini paylaştık.

Ama aksiyona dahil olmak istiyorsanız Valheim’ı çalıştırmak ne kadar zor? Burada, Valheim’in minimum ve önerilen teknik özelliklerine derinlemesine bir bakış ve Windows’ta PC donanımınızın ne olduğunu nasıl kontrol edebileceğinize dair bir ipucu.

Valheim’in gerekli teknik özellikleri 2021’de yeni bir oyun için oldukça düşük, bu da oyunun piksel tarzı dokuları nedeniyle şüphesiz. Bununla birlikte, daha fazla beygir gücü her zaman daha iyidir, özellikle saniyede 100 kare (FPS) ve ötesine geçmenize izin veren en iyi PC oyun monitörlerinden birine sahipseniz.

Oyunun boyutu 1 GB civarında olduğu için oyunun sorunsuz çalışması için belirli miktarda spesifikasyona ihtiyacı var. Bu nedenle oyuncular Valheim için minimum sistem gereksiniminin ne olduğunu ve Valheim’in ne kadar sürdüğünü öğrenmeye çalışıyorlar. Ama hala çözemediyseniz, endişelenmeyin.

Tüm Valheim şüphelerinizi burada çözebilecek küçük rehberimizle sizi koruduk. Valheim sistem gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Valheim Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya daha sonrası
 • İşlemci: 2.6 GHz Quad Core veya benzeri
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 950 veya Radeon HD 7970
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 1 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7 veya daha sonrası
 • İşlemci: i5 3GHz veya Ryzen 5 3GHz
 • RAM: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 veya Radeon RX 580
 • DirectX: Sürüm 11
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 1 GB boş alan

Valheim Sistem Gereksinimleri

Valheim, 1-10 oyuncu için acımasız keşif ve hayatta kalmaya odaklanan yeni bir oyundur ve Erken Erişim’de piyasaya sürüldüğünden beri, resmi özellikler geliştirme sürecinde değişebilir. Geliştiriciler (Iron Gate AB) lansmanda, en az bir GeForce GTX 550 Ti veya bir AMD Radeon HD 6770 kadar güçlü bir GPU’nun yanı sıra en az 2.6 GHz Çift Çekirdekli CPU’ya sahip olmanızı istiyor.

Sırasıyla 4 GB ve 8 GB. En az bir GeForce GTX 970 veya AMD eşdeğeri Radeon R9 290 ile Valheim’ı yüksek grafik ayarlarında oynayın . Önerilen CPU gereksinimi şu anda 3 GHz saat hızında Intel Core i5 olarak ayarlanmıştır. Bunu yazarken, Valheim yalnızca 1 GB sabit disk alanı kaplayacak!

Valheim’ı Çalıştırabilir miyim?

Valheim sistem gereksinimleri söz konusu olduğunda, son birkaç yılda inşa edilen herhangi bir PC, gerekli iddiasız özellikler sayesinde onu çalıştırabilecek kapasitededir. Oynayabileceğiniz en ucuz grafik kartı bir ATI FireGL T2-128’dir.

Ayrıca, Valheim’ı en yüksek ayarlarla çalıştırmak için bir NVIDIA GeForce GTX 970 önerilir. Bu hala altı yıllık bir GPU, bu nedenle bu oyun son birkaç yılda inşa edilen herhangi bir oyun bilgisayarı için sorun olmamalı.

Valheim gözlük Intel Core 2 Duo Q6867 için minimum işlemci eşdeğer isteyin. Oysa çalıştırmak için Intel Core i5-650 önerilir. Valheim gereksinimleri de bilgisayarınızda yüklü 4GB RAM minimum talep ederler ancak 8GB tavsiye edilir. Valheim boyutu depolama ya bir problem olmamalı bu yüzden, sadece 1GB olduğunu.

Valheim Ayarları

Valheim’da FPS’yi artırmak istiyorsanız, işte bazı önemli ipuçları. Hangi programların en çok kaynağı kullandığını görmek için Valheim – Açık Görev Yöneticisi’ni (Ctrl + Shift + Esc) çalıştırmadan önce kaynak ağırlıklı arka plan programlarını kapatın.

 • Oyunu pencereli yerine tam ekranda çalıştırın
 • En son grafik kartı sürücülerinin kurulu olduğundan emin olun
 • Steam’de Valheim’ı sağ tıklayın> Özellikler’i tıklayın> “-pencere modu özel-tam ekran ” seçeneğini ‘Başlatma
 • Seçenekleri’ giriş kutusuna yapıştırın
 • Minimum Valheim tarafından önerilen özellikleri karşıladığınızdan emin olun

Bilgisayarınızı Valheim sistem gereksinimlerine göre otomatik olarak test edin. Bilgisayarınızın oyunu ücretsiz, kullanımı kolay algılama aracımızla çalıştırıp çalıştıramayacağını veya sisteminize manuel olarak girip giremeyeceğini kontrol edin.

Valheim Konusu

Valheim, temelde İskandinav mitolojisinden ve Viking kültüründen esinlenerek yaratılmış, keşfedici bir fantezi oyunudur. Oyun, oyuncularının maceraya nispeten huzurlu Valheim merkezinde başlamasını ve oyunda ilerlemeye devam ederken tüm sorunlarla ve zorluklarla yüzleşmesini gerektiriyor.

Ayrıca bu oyunda ne kadar çok seyahat ederseniz dünyanın o kadar zorlaşacağına inanılıyor. Dövüş ve savaşların yanı sıra, oyuncuların daha ölümcül silahlar ve daha iyi zırh yapmak için değerli malzemeler de almaları gerekiyor. Oyun aynı zamanda oyuncularına tüm dünyada Viking kaleleri ve ileri karakolları yaratma fırsatı veriyor.

Bu oyunu kazanmanın anahtarı uzun gemiler yaratmak ve egzotik toprakları aramak için büyük okyanuslarda yelken açmaktır. Oyun yakın zamanda piyasaya sürüldü ve o zamandan beri oyun topluluğuna hakim oldu.

Valheim Sistem Gereksinimleri

Valheim Sistem Gereksinimleri

Valheim Sistem Gereksinimleri

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu