Tiktok Takipçi Satın Al

Oyunculara Müjde: Türkiye’de E-Spor Federasyonu Kuruldu

Gençlik ve Spor Bakanlığının aldığı karar ile e-Sporu resmi bir spor dalı olarak kabul etti ve Bakanlık çatısı altında Türkiye e-Spor Federasyonu’nu kurdu.

Ülkemiz de tahmin edeceğiniz gibi  eSpor’a olan ilgi her geçen gün büyüyor. Resmi şirketlerin e-Spor takımları kurması ve reklam verenlerin e-Spor sektörüne ilgisi Türkiye’de e-Spor hacminin hızlı yükselişine neden oluyor. Oyun severlerin yoğun ilgisinin etkisiyle stadyumlarda binlece kişinin önünde e-Spor turnuvası finalleri yapılıyor ve geleneksel TV kanallarında bu turnuvalar canlı olarak yayınlanıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”16427″]

Oyunculara Müjde: Türkiye'de E-Spor Federasyonu Kuruldu


Gençlik ve Spor Bakanlığı bu duruma kayıtsız kalmadı ve resmi adımı attı. Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamayla “Türkiye E-Spor Federasyonu”nun kurulduğu duyuruldu. Resmi e-Spor turnuvaları düzenleneceği ve Bakanlık bütçesiyle ödüller dağıtılabilir. Federasyona bağlı olarak okullarda turnuvalar düzenlenebilir ve gençlerin e-Spora yönlendirilmesi için eğitim verilebilir. Ulusal turnuvalarda ülkemizi temsil edecek e-Spor oyuncuları için Federasyon tarafından maddi destek sağlanabilir. Federasyon üyeleri belirlendikten sonra, çalışmalara başlanacaktır ve bu bilgiye aşağıda ki görselden ulaşılmıştır.

*Görsel 5mid.com adresinden alınmıştır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu