Oyunculara Müjde: Türkiye'de E-Spor Federasyonu Kuruldu.

Oyunculara Müjde: Türkiye’de E-Spor Federasyonu Kuruldu

Abone Ol 

Gençlik ve Spor Bakanlığının aldığı karar ile e-Sporu resmi bir spor dalı olarak kabul etti ve Bakanlık çatısı altında Türkiye e-Spor Federasyonu’nu kurdu.

Ülkemiz de tahmin edeceğiniz gibi  eSpor’a olan ilgi her geçen gün büyüyor. Resmi şirketlerin e-Spor takımları kurması ve reklam verenlerin e-Spor sektörüne ilgisi Türkiye’de e-Spor hacminin hızlı yükselişine neden oluyor. Oyun severlerin yoğun ilgisinin etkisiyle stadyumlarda binlece kişinin önünde e-Spor turnuvası finalleri yapılıyor ve geleneksel TV kanallarında bu turnuvalar canlı olarak yayınlanıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”16427″]

Oyunculara Müjde: Türkiye'de E-Spor Federasyonu Kuruldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı bu duruma kayıtsız kalmadı ve resmi adımı attı. Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamayla “Türkiye E-Spor Federasyonu”nun kurulduğu duyuruldu. Resmi e-Spor turnuvaları düzenleneceği ve Bakanlık bütçesiyle ödüller dağıtılabilir. Federasyona bağlı olarak okullarda turnuvalar düzenlenebilir ve gençlerin e-Spora yönlendirilmesi için eğitim verilebilir. Ulusal turnuvalarda ülkemizi temsil edecek e-Spor oyuncuları için Federasyon tarafından maddi destek sağlanabilir. Federasyon üyeleri belirlendikten sonra, çalışmalara başlanacaktır ve bu bilgiye aşağıda ki görselden ulaşılmıştır.

*Görsel 5mid.com adresinden alınmıştır.

Göz atın:   1907 Fenerbahçe PUBG Takımı Kurdu

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu