Tiktok Takipçi Satın Al

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Önereceğimiz opera gx özellikleri belki de kullandığınız hizmetlerle iyi bir şekilde bütünleşir ya da başka hiçbir yere varamayacağınız özel özelliklere sahiptir.

PC oyunları oynamaktan hoşlanıyorsanız, Opera‘nın artık oyuncular için özel olarak tasarlanmış bir web tarayıcısı sunduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Adı Opera GX ve bunlar tüm oyuncuların seveceği Opera GX özellikleridir.


Opera GX tarayıcısı oyunculara, oyun tesislerinde gerçekten daha fazla kişiselleştirme isteyenler için anlamlı olacak akıllı özellikler sunuyor. Bunun dışında, oyun tarayıcısının ortalama bir kullanıcıya hitap etmesi pek mümkün değildir.

Opera GX kullanıcıların CPU ve RAM kullanım sınırlarını belirlemelerini sağlar. Sınırlayıcı, kullanıcıların bu kaynakların herhangi bir zamanda nasıl kullanıldığını görmesini sağlayacak ve sınırları gerektiği gibi ve gerektiğinde ayarlayabilecekler. Tarayıcılar kaynak yoğun olma eğilimindedir, bu yüzden bu panel kesinlikle bu konuda ilave bir kontrol seviyesi sağlayacaktır.

Oyunla ilgili diğer işlevler, oyun ve eğlence ile ilgili hikayelerin yanı sıra oyunlarla ilgili fırsatları gösteren bir sekme ekranı içerir. Opera tarayıcısının normal sürümünde olduğu gibi belirli ayarlara hızlı erişim için ekranın sol tarafında da kalıcı bir çubuk olacaktır.

1. Yerleşik Kaynak Kontrolleri

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Herkes Google Chrome’un bol miktarda RAM ve CPU kullanmayı sevdiğini biliyor . Bir oyununuz açıkken, oynadığınız şeye güç verecek kaynakları boşa harcamak istemezsiniz. Bununla birlikte, bir rehbere erişmek, arkadaşlarınızla görüntülü sohbet yapmak vb. İçin tarayıcınızı açık tutmanız gerekir.

2. Seğirme Entegrasyonu

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Twitch hayranıysanız, Opera GX’in favorilerinizi doğrudan tarayıcı kenar çubuğundan takip etmeyi kolaylaştırdığını seveceksiniz. Sadece Twitch hesabınızla giriş yapın ve birileri akış yapmaya başladığında kimin canlı olduğunu görebilir ve bildirim alabilirsiniz.

Bu küçük bir dikmek, ama sürekli Twitch sitesini açmak zorunda kalmaz. Başka bir şey üzerinde çalışırken yan tarafa sahip olmak da onu daha rahat hale getirir.

Kullanmak için kenar çubuğundaki Twitch logosunu tıklamanız ve hesabınızda oturum açmanız yeterlidir.

3. Kenar Çubuğunuzdaki Messenger Uygulamaları

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Facebook Messenger, WhatsApp veya Telegram aracılığıyla arkadaşlarınızla sohbet ederseniz, Opera GX kenar çubuğundan bunlara da erişebilirsiniz. Bunları daha önce tartışıldığı gibi menüden etkinleştirin, ardından hesaplarınızda oturum açın.

Bu kenar çubuğu uygulamalarından herhangi birini açtığınızda, birkaç kullanışlı özellik için üst çubuğa bakın. Tarayıcıda görüntülediklerinizin yanı sıra sohbet penceresini her zaman açık  tutmak için Sabitle’yi tıklayın. Messenger servisini susturmak için üstteki üç noktalı Menü düğmesini de kullanabilirsiniz.

Muhtemelen oyun arkadaşlarınızla iletişim kurmak için Discord’u kullanıyorsunuz, ancak diğer hizmetlerde herhangi bir straggler biliyorsanız, entegrasyon hepsini bir arada tutmanıza izin veriyor. Kaynak sınırlama ile birlikte, her şeyi tek bir yerde kullanabilir ve herhangi bir uygulamanın ihtiyaç duyduğundan fazlasını almasını önleyebilirsiniz.

4. GX Köşesinden Haberdar Olun

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Video oyunu sürümlerini, haberleri ve indirimleri takip etmek zor olabilir. Bu nedenle Opera GX, tüm bu bilgileri tek bir yerde bir araya getiren GX Köşe sayfasını içerir.

Kenar çubuğuna tıkladıktan sonra (simge bir oyun denetleyicisidir), bir sürü bilgi görürsünüz. En üstte yaklaşan başlıklar içeren bir yayın takvimi ve son zamanlarda başlık yapan oyunların bir listesi var. Bunun altında, PC oyunları ile ilgili fırsatlar, ardından oyun dünyası, teknoloji ve ilgili konulardan haberler bulabilirsiniz.

Sayfanın üst kısmında, yalnızca bu sistemle ilgili oyunları görmek için bir platform ( Windows , Xbox veya Switch gibi ) seçebilirsiniz . Ayrıca sağ üstteki Dişli simgesini kullanarak bazı sistemleri veya tüm bölümleri gizleyebilirsiniz

5. Şık Bir Görünüm ve Özelleştirme Seçenekleri

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

 

Çoğu tarayıcının oldukça spartan görünümüyle karşılaştırıldığında, Opera GX oyunculara hitap etmek için tasarlanmıştır. Simgeleri fütüristik görünüyor ve menüler bile onlara şık bir hava veriyor. Estetiğe öncelik verirseniz, bu kesinlikle bir artıdır.

Bunlardan bahsetmişken, tarayıcınızın PC’nizdeki özel aydınlatma temasına uymasını istiyorsanız Opera GX size bunu yapma seçeneği sunar. Bir göz atmak için tarayıcının sağ üst kısmındaki bir dizi kaydırıcıya benzeyen Kolay kurulum düğmesini tıklayın.

Burada tarayıcı için bir renk teması seçebilir, uzaydan ilham alan bir dizi duvar kağıdından seçim yapabilir, menüler için animasyon stilini değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Daha da fazla özelleştirme ayarlamak isterseniz, tüm tarayıcı ayarlarına erişmek için sol kenar çubuğundaki Ayarlar dişli çark simgesini tıklayın.

Google Chrome’u kullandıysanız ayarlar menüsünün bazı bölümleri tanıdık, ana Opera tarayıcısını kullandıysanız daha da tanıdık görünecektir (kısaca daha fazla).

6. Video Açılır Pencere Kontrolleri

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Opera GX, YouTube ve Twitch videolarını yayınlamanıza olanak tanır, böylece başka bir şey yaparken bunları izleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için platformdan birinde bir video ve video oynatıcının üst kısmındaki fareyi açmanız yeterlidir. Yukarıdan bir simge çıktığını göreceksiniz.

Bunu tıkladığınızda video, diğer sekmelere göz atarken bile sürükleyebileceğiniz ve açık tutabileceğiniz yeni bir pencerede açılır. Yeniden boyutlandırmak için her iki kenarından sürükleyin ve işiniz bittiğinde kapatmak için sağ üst köşedeki X işaretini tıklayın .

Gelecekte Opera GX ayrıca “oyun üzerinden video” özelliği sunmayı planlıyor. Bu, oyununuzu oynarken video izlenmelerini, eğiticileri, akışları veya diğer içerikleri izlemenizi sağlar. Sıkıştığınızda, bu, pencereler arasında tekrar tekrar geçiş yapmak zorunda kalmadan biraz yardım almanın uygun bir yoludur.

7. Plus Else Opera’nın sunduğu her şey

Özünde Opera GX, ekstra oyun odaklı özelliklerle ana Opera opera tarayıcısıdır. Daha önce hiç kullanmadıysanız, içinde keşfedilmeyi bekleyen en iyi Opera özelliklerini bilmiyor olabilirsiniz

Örneğin, Opera gizliliğinizi korumaya yardımcı olacak temel bir yerleşik VPN’ye sahiptir. Bileğinizin bir dokunuşuyla hızlıca dolaşmak için fare hareketlerini de kullanabilirsiniz. Opera, Chrome uzantılarıyla uyumludur, böylece tüm favorilerinizi Chrome Web Mağazası’ndan getirebilirsiniz.

Daha iyi bir tarayıcı arıyorsanız, bu özellikler Opera’yı oyun oynama ve oyun oynama gibi tüm işlevler için yeni favori haline getirebilir.

Opera GX: Oyuncular için En İyi Web Tarayıcısı

Opera zaten harika bir tarayıcı ve Opera GX, oyuncuların takdir edeceği bazı mükemmel araçlar ekliyor. Bir deneyin ve oyun PC’niz için doğru seçim olup olmadığını görün.

Yazma sırasında, Opera GX hala erken erişime sahiptir. Hala aktif olarak geliştirildiğinden, arkasındaki ekip şimdiye kadar nasıl çalıştığı hakkında geri bildirim almak istiyor. Burada gördüklerinizi beğendiyseniz, Opera GX’i neden denemiyorsunuz ve sesinizi duyurmuyorsunuz? Böylece, nihai ürünü daha da iyi hale getirebilirsiniz.

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Oyuncularının Seveceği 7 Opera GX Özelliği

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu