Tiktok Takipçi Satın Al

Oyun Oynarken Evde İnternet Hızının Önemi

Oyun dünyası her geçen gün büyümeye devam ediyor. Dünya genelinde oldukça geniş bir yaş aralığına hitap eden oyunlar beraberinde internet ihtiyacını da doğuruyor.

İster online oyun oynayın ister bilgisayarınıza oyun indirin her türlü iyi bir oyun deneyimi için yüksek hızlı internete ihtiyaç duyacaksınız. Düşük hızlı internet ile oyunlarda yaşanan sorunlar oyun zevkinizi kötü etkileyecektir. Peki internet oyunlar için neden bu kadar önemli?

Oyun oynarken nasıl bir internete ihtiyacınız var?


Yüksek hızlı internet ihtiyacı diğer tüm alanlarda olduğu oyun dünyasında da önemli. Altyapınızın durumuna göre alabileceğiniz maksimum hızlarda oyun oynamak size en iyi deneyimi sunacaktır. Özellikle online oyun oynarken düşük hızlı internet ping ve lag adı verilen sorunlara yol açar.

Ping terimini; herhangi bir bilgisayar üzerinden alınan veri paketinin, ilgili sunucuya iletilmesi sırasında geçen süre olarak açıklayabiliriz. Aslında yapmak istediklerinizi daha geç yapmanıza ya da çevrenizde olanları gecikmeli olarak görmenize neden olur. Bu da sizin oyun deneyiminizi çok kötü etkiler.

Eğer bir oyunda başarılı sonuçlar almak ve daha önemlisi keyif almak istiyorsanız ping gibi bir sorununuzun olmaması ya da çok az olması gerekir. Tabii ping yüksekliği sadece yüksek hızlarla alakalı değildir. Çok yüksek hızlarda bile ping sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için fiber internet tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. İnternet altyapıları arasında en düşük ping değerlerine sahip olan fiber internettir.

Online oyun değil de bilgisayarınıza çeşitli platformlar aracılığı ile oyun indirmek istiyorsanız da yine yüksek hızlı internete ihtiyacınız olacak. Günümüzde artık oyunların verileri çok yükseldi. 100 GB gibi bir indirme dosyasına sahip oyunu saatlerce ve günlerce indirmekle uğraşmak istemiyorsanız yüksek hızlı internetiniz olmalı.

TurkNet GigaFiber gibi bir hizmetle alacağınız 1000 Mbps download hızıyla her türlü dosyayı saniyeler veya dakikalar içerisinde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Onun haricinde bu tarz bir hizmet size en düşük ping değerlerini de sağlayacaktır ki TurkNet’in ping konusunda ne kadar iddialı olduğunu biliyoruz. Bağımsız hız testi platformları tarafından yapılan testlere göre ülkemizde en düşük ping değerine sahip operatör olduğu kanıtlandı. Taahhütsüz internet anlayışı ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunuyor.

Oyun Oynarken Evde İnternet Hızının Önemi

Mobil İnternet oyun oynamak için yetmez mi?

Evde internet hizmeti kullanmak yerine mobil internet tercih ediyorsanız oyun oynarken sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İlk olarak mobil internetlerin kotaları oldukça sınırlıdır. Siz oyun indirmeseniz bile oyun oynarken bu kotayı çok kısa bir süre içerisinde doldurabilirsiniz. Böylece ek paketler ya da aşım ücretleri gibi sorunlarla karşılaşırsınız. En sonunda ise size ev internetinden daha pahalıya mal olacaktır.

İkinci olarak ise mobil internetler hız konusunda en internetlerine göre daha yavaş kalır. Yani ping değerleriniz çok yüksek çıkar, indirmeleriniz günler sürer. Sadece düşük hızlara maruz kalmazsınız. Aynı zamanda hızlar çok dalgalanabilir. Birden çok yükselip saniyeler sonra en dibi görme ihtimaliniz yüksek. Stabil bir deneyim yaşamanız mümkün değil. Kısacası mobil internet bu tarz kullanımlar için pek uygun değil.

En güzel oyun deneyimi için evde internet!

İnternet yüzünden kaybettiğiniz oyunları, indirmediğiniz dosyaları düşününce klavyeyi kırmak yerine güçlü bir evde internet hizmeti ile sorunlarınızı çözebilirsiniz. Hatta fiber internet bulursanız ne güzel! Alabileceğiniz maksimum hızı alıp, oyun deneyiminizi en üstlerde yaşayabilirsiniz.

TurkNet GigaFiber bu noktada oyuncuların halinden anlıyor desek yanlış olmaz. Sunduğu 1000 Mbps sayesinde sorunsuz bir oyun deneyimi yaşarsınız. Ayrıca stabil bir hizmet konusunda da kimse eline su dökemez desek yeridir. Öyle sürekli bir aşağı bir yukarı internet söz konusu değil. Sürekli yaygınlaşmaya devam eden bu hizmet eğer bölgenizde varsa taahhüt cayma bedelinizin de 480 TL’sini TurkNet’ten alarak geçiş yapabilirsiniz.

Oyun oynarken sinir stres yapmak istemiyor ve keyifli vakit geçirmek istiyorsanız internet hizmetinize dikkat etmelisiniz. İyi internet olmadan başarılı bir gamer olmak zor. Umarım bölgenizde hayallerinizdeki internet vardır ya da en kısa sürede gelir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu