Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10 Kablolu Ağı Kablosuz Paylaşma Nasıl Yapılır?

Windows 10 kablolu ağı kablosuz paylaşma ve paylaşıma açmak için özellikle bazı şartların yerine getirilmesi daha doğrusu bazı unsurlara sahip olunması gerekmektedir.

Windows 10 kablolu interneti kablosuz yapma işlemi nasıl olur? Kablolu olarak kullanılan bu internet hizmeti bazı yollar ile kablosuz olarak paylaşıma açılabilmektedir. Özellikle evinde ya da işyerinde mobil cihazlarına paylaşım yapmak isteyen kullanıcılar için etkin bir çözüm olan bu durum için bazı çözüm yolları da mevcuttur.


Sahip olunan kablolu ağın genel özellikleri, paylaşım yapılmak istenen cihaz ya da cihazların sahip oldukları özellikler ise bu paylaşımın yapılıp yapılamayacağı konusunda belirleyici olmaktadırlar. Windows 10 kablolu ağı kablosuz paylaşma için izlenebilecek ve başarılı olabilecek çoğu yöntem isse denenerek test edilmiştir.

Windows 10 Kablolu İnterneti Kablosuz Paylaşıma Nasıl Açılır?

Kablolu internet ve ağ bağlantısını kablosuz bir internet bağlantısı şeklinde kullanmak yani Windows 10 kablolu ağı kablosuz paylaşma için yapılabileceklerden bir tanesi şöyledir.

Öncelikle Windows ayarlar menüsü açılır ve komut yöneticisi seçilir. Özel bazı kodlar bu ekran üzerinde ki komut sayfasına yazılır. Bu komutları internet üzerinden bulmak oldukça kolaydır. Tekrardan ağ hizmetini başlatmak içinde ilgili olan komut sisteme girilir ve başlatılır.

Sonrasında ağ bağlantıları sekmesi açılır, Ethernet üzerinde ise sağ klik yapılır ve özellikler menüsü açılır. Paylaşım menüsü içinden diğer kullanıcıların bu ağı kullanmalarına izin ver kısmı seçilir, en son olarak ağ bağlantısı işaretlenir ve işlem onaylanır.

Windows 10 Kablolu Ağı Kablosuz Paylaşma Nasıl Yapılır?

Windows 10 Kablolu İnterneti Kablosuz Yapma

Veya kullanımı basit bir program olan Connectify Hotspot programını indirip kurulumunu yapın. Programın kurulumunu yaptıktan sonra size yönlendirmeler ile neler yapmanız gerektiğiniz anlatacaktır. Kurulumdan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayar açıldığında Dispatch Running olarak çalışacaktır. Dispatch açılışa yerleşir. Eğer açılışta çalışmasını istiyorsanız başlangıçtan kaldırıp manual olarak da açabilirsiniz.

Son olarak Dispach açık ise Connectfy Hotspot yazılımını çalıştırın. Bulamıyorsanız Windows aramasından bulabilirsiniz. Programı açtıktan sonra Settings menüsünden ayarlarınızı basitçe yapınız. Orada varsayılan olarak Dispatch seçili olacaktır. Açık değilse Kablolu bağlantınızı seçin yada Dispatch seçili olsun. İnterneti buradan paylaş dediğimiz bu ayarı yapmazsanız gelen interneti göstermemiş olursunuz ve wifi paylaşımı başarılı olmaz.

İnternet geliş yolunu gösterdikten sonra SSID ve PAROLA bilgilerini düzenleyip Start Hotspot butonuna bastıktan sonra birkaç saniye içinde “kişisel erişim noktanız” aktif olacaktır.

Windows 10 Kablolu Ağı Kablosuz Paylaşma Nasıl Yapılır?

Windows 10 Kablolu Ağı Kablosuz Paylaşma Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu