Tiktok Takipçi Satın Al

Otomatik Mesajlar Aboneliğinden Nasıl Çıkılır?

Akıllı telefonunuz varsa, muhtemelen kısa mesaj uyarıları alıyorsunuzdur. Peki otomatik mesaj (SMS) abonelik iptali nasıl gerçekleşir?

Bankanızdan alınan güvenlik kodları, restoranlardan alınan kuponlar, siyasi kampanyalardan gelen mesajlar  liste uzayıp gidiyor. Bir kuruluştan istenmeyen otomatik metinler almayı nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır.


SMS mesajları, e-posta haber bültenlerinde bulacağınız “Aboneliği İptal Etme” bağlantılarıyla birlikte gelmez. Genellikle abonelikten çıkmak için herhangi bir talimat içermezler. Ancak, bir kısa mesaj onu durdurmak için herhangi bir talimat içermese bile, abonelikten çıkmanın pratik olarak evrensel bir yolu vardır.

Cep telefonu numaranıza gönderilen otomatik metin mesajlarının aboneliğinden çıkmak için, aşağıdaki sözcüklerden biriyle metni yanıtlamanız yeterlidir:

  • DUR
  • ABONELİKTEN KALDIR
  • SON
  • ÇIK
  • İPTAL ETMEK

“Durdur” ve “Aboneliği İptal Et” en yaygın komutlardır.

Bunlar oldukça evrensel komutlardır ve çoğu otomatik sistem, listeden çıkarıldığınızı ve daha fazla otomatik uyarı mesajı almayacağınızı hemen size bildirir.

Birçok otomatik SMS hizmetinin size mesaj gönderdikleri “kısa kod” numaralarını paylaştığını unutmayın. “DURDUR” veya “ABONELİĞİ İPTAL ET” gibi bir mesaj göndermek sizi numaradan son mesaj gönderen listeden çıkaracaktır. Kendinizi bu kısa kod numarasını paylaşan tüm listelerden çıkarmak için bunun yerine şu mesajı gönderin:

  • HEPSİNİ DURDUR

Otomatik Mesajlar Aboneliğinden Nasıl Çıkılır?

Spam İçerikli Metinler Ne Olacak?

Yukarıdaki ipucu, devre dışı bırakmanın bir yolunu sunan yasal otomatik metin mesajı listeleri için işe yarar. Tıpkı spam e-postalarda olduğu gibi , bazı insanlar spam metin mesajları gönderir ve kibarca sorsanız bile durmaz.

Birisi size yine de mesaj atıyorsa ve aboneliğinizi iptal etmenin bir yolu yoksa , iPhone veya Android’de belirli bir numaradan gelen kısa mesajları her zaman engelleyebilirsiniz .

Birden fazla numaradan spam içerikli metin mesajları alıyorsanız. Eğer yapabilirsiniz iPhone’da spam metin mesajları engellemek veya bir Android telefonda bir üçüncü taraf uygulamasını yükleyerek otomatik olarak bloklar spam metin numaralarının bilinen listesi. Metin mesajlarınız için bir e-posta spam filtresi gibidir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu