Oppo Reno 3 Özellikleri Belli Oldu

Oppo Reno 3’ün Çin’deki Reno 3 Pro ile birlikte 26 Aralık’ta tanıtılması bekleniyor. Oppo Reno 3 özellikleri neler?

Oppo, 26 Aralık’ta Çin’deki yeni Reno akıllı telefonları olan Reno 3 ve Reno 3 Pro‘yu piyasaya sürmeye hazır. Reno 3 Pro ile ilgili daha resmi ayrıntılar ortaya çıkmış olsa da, Reno 3’ün teknik özellikleri ile ilgili detaylar şimdiye kadar sınırlı kalmıştır.

Şimdi Oppo, Çin web sitesinde, akıllı telefonu çalıştıran işlemcinin temel detaylarını ortaya koyan Reno 3’ün resmi bir sayfasını yayınladı. Buna bağlı olarak, Oppo Reno 3, MediaTek MT6885 olan MediaTek 5G işlemcisi tarafından gücünü alıyor.

Oppo Reno 3 özellikleri

Reno 3, İnternet eyaletinde bildirilen MediaTek MT6885 5G işlemci kod adı olan MediaTek Dimensity 1000L 5G işlemcisi tarafından gücünü alıyor. Bu bilgi daha önce, Oppo Reno 3’ün MediaTek MT6885Z SoC üzerinde çalıştığını ortaya çıkaran AnTuTu benchmark tarayıcıdan gelen son ekran görüntüsü ile desteklendi.

Kıyaslamaya göre, işlemci ARM’in Mali-G77 yeni nesil GPU’sunu kullanıyor ve işlemcide kullanılan çekirdeklerle ilgili hiçbir onay olmasa da, spekülasyonlar ARM’ın Cortex-A77 çekirdeklerini kullandığını gösteriyor. Bu, MediaTek’in Dimensity 1000 SoC’nin aynı çekirdeği kullanarak, daha yüksek bir güç ayarında olması gerçeğine dayanıyor.

Oppo Reno 3 Özellikleri Belli Oldu

Oppo Reno cihaz serisi, rekabetçi bir fiyat etiketi ile konumlandırılmış birinci sınıf akıllı telefonlar olarak konumlandırılmıştır. Reno 3 ile, Oppo’nun aynı şeyle devam etmesi bekleniyor, ancak cihazla ilgili resmi detaylar çok az.

İnternet’teki raporlar, akıllı telefonun 7.96 mm kalınlığında (AnTuTu kriterinde belirtildiği gibi) ölçüldüğünü, ancak sızan alıcıların akıllı telefonun bir AMOLED ekranla geleceğini önerdiğini belirtti. Arka tarafta, akıllı telefonun 64 megapiksel ana ünite önderliğinde dörtlü kamera kurulumu olması bekleniyor. Cihazın parmak izi sensörü, ekran içi bir ekran olacak şekilde yerleştirilirken, ön kamera muhtemelen üstte V şeklinde bir su damlası çentiğine yerleştirilecektir.

Reno 3’ün de bu ay başlayacak ve dünyanın en uygun fiyatlı 5G akıllı telefonlarından biri olması bekleniyor. Bunun, 2020 yılına kadar ana akım haline gelmesi gereken ve giderek daha uygun maliyetli olan 5G cihazlarının trendini artırması bekleniyor. Oppo Reno 3 Pro, Qualcomm Snapdragon yonga setine dayanıyor gibi gözükse de, Reno 3 içinde bir MediaTek SoC kullanacak gibi görünüyor. 5G akıllı telefon pazarının bölümlerini devralacak yonga seti üreticileri arasında başka bir rekabet çizgisine yükselmek.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!