Tiktok Takipçi Satın Al

OPPO INNO DAY 2019 Etkinliğinde Akıllı Bağlantı Girişimleri Paylaşıldı

Dünyaca ünlü akıllı telefon markası OPPO’nun INNO DAY 2019 etkinliği, 10 Aralık’ta Çin’in Shenzhen kentinde “Sınırların Ötesinde Yarat” temasıyla gerçekleşti. Etkinlikte akıllı bağlantı çağındaki içgörüler ve girişimler paylaşıldı.

OPPO etkinlikte ayrıca; akıllı saatler, akıllı kulaklıklar, 5G CPE, AR gözlükleri, çeşitli flaş şarjların yanı sıra 5G, görüntüleme ve yazılım optimizasyonu gibi alanlarda önemli teknolojik atılımlar da dahil olmak üzere çeşitli akıllı cihazlar sergiledi.


INNO DAY 2019 etkinliği, endüstri uzmanlarının, iş ortaklarının ve sektörün fikir liderlerinin teknolojinin geleceği hakkında ayrıntılı bilgi verdiği bir platform görevini gördü. OPPO’nun kurucusu ve CEO’su Tony Chen yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: “5G ve yapay zekâ teknolojileri hızını artırdıkça, akıllı bağlantılara giderek daha fazla erişilebiliyoruz. Bağlantı kavramının sadece bir temel olduğuna inanıyoruz. Asıl gelecek, şeylerin bütünleşmesi ve yakınlaşması ile gerçekleşecek. Akıllı bağlantı kavramı; teknolojinin ve hizmetin yakınlaşması, organizasyonun yakınlaşması, kültürün yakınlaşması ve teknolojinin, sanatın ve beşeri bilimlerin birleşmesi gibi dört ana bölümden oluşuyor.”

Chen sözlerine şöyle devam etti: “OPPO, en başından beri bir telefon üreticisinden daha fazlasıydı. Aslında akıllı telefonlar, OPPO’nun çok çeşitli teknolojik hizmetler portföyünü sunması için bir geçit oldu. OPPO ve hatta tüm sektör için, yalnızca akıllı telefonlara odaklanan hiçbir şirket olmayacak.”

Akıllı bağlantı dönemi için üç temel strateji

Chen, önümüzdeki 3 yıl içinde, 5G / 6G, AI, AR, big data ve diğer sınır teknolojilerine ek olarak donanım, yazılım ve sistemde çekirdek teknolojiler geliştirmek üzere de yatırımlar yapacaklarını belirtti.

OPPO, 5G fırsatlarından yararlanmak üç temel strateji uygulamayı planlıyor. Başlangıçta, şirket dünya lideri teknolojiyi geliştirmek için çekirdek teknoloji Ar-Ge’sine bağlı kalacak. İkinci olarak, anahtar ağ geçidi olarak hizmet veren akıllı telefonlarla akıllı cihazların çok portallı bir ekosistemini inşa edecek; ve OPPO son olarak, kullanıcı hizmetini yeniden düşünmeye, içeriğini ve hizmet tekliflerini optimize etmeye devam edecek.

Sürükleyici ve kişiselleştirilmiş 5G deneyimlerine güç sağlamak için entegre bir teknoloji sistemi oluşturma

OPPO Başkan Yardımcısı ve Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Teknolojiler ve hizmetler arasındaki yakınsamanın önemi arttıkça, OPPO beş alanı kapsayan entegre bir teknoloji modeli oluşturuyor. Bu alanlar, ekipman, veri, bilgisayar, hizmetler ve senaryolardır. 5G ve AI’nin altyapı ve çekirdek kapasitelerimiz olarak hizmet ettiği model, tüm teknolojileri birleştirerek tutarlı bir teknolojik deneyim yaratıyor. OPPO, gelecekteki cihaz serisini planlamak için kişisel senaryoları, dikey senaryoları ve yakınsama senaryoları kapsayan “Üç Daire Senaryoları” yol haritasını takip edecek.

Liu ayrıca, OPPO’nun 2020’nin ilk çeyreğinde, akıllı saatler, akıllı kablosuz kulaklıklarla birlikte 5G CPE’yi başlatmayı planladığını sözlerine ekledi.

Akıllı bağlantı çağını gerçekleştirmek için ortaklarla çalışmak

Etkinlik sırasında, OPPO ve global bilgi sağlayıcısı IHS Markit’in ortaklaşa hazırladığı “Akıllı Bağlantı: 5G, AI ve Cloud’un Gücüyle Fırsatları Serbest Bırakma” başlıklı bir tanıtım bülteni yayınlandı. Endüstrinin dönemdeki eğilimlerini ve umutlarını göstererek 5G destekli akıllı bağlantı özelliklerine sahip olan bu tanıtım bülteni, akıllı ve bütünleşmiş bir ekosistemin gelecekteki gelişimi için öneriler ve kılavuzlar sundu.

OPPO ayrıca, “5G dünyasında gelecek entegrasyonu” başlıklı bir foruma ev sahipliği yaptı. Bu etkinlikte, aynı zamanda finans yazarı ve Hangzhou Bajiuling Cultural Creativity Co., Ltd’nin kurucusu olan OPPO Chief 5G bilim insanı Henry Tang, Lanshizi Finansal Yayıncılık Merkezi Wu Xiaobo, IHS Markit İcra Direktörü Tom Morrod, Microsoft (Çin) Ulusal Teknoloji Sorumlusu Qing Wei, Pekin Üniversitesi’nden Profesör ve Bilgi İşlem Çalışmaları Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Chen Baoquan ve Bağlam Laboratuvarı Kurucusu Sheng Wu, 5G destekli akıllı bağlantı hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Akıllı bağlantı eğilimlerinden kaynaklanan öngörüleri bir araya getiren ve teknolojik yol haritasının ana hatlarını çizen OPPO, temel teknolojik yeniliklere odaklanmaya devam ediyor. OPPO, kullanıcılarına daha kapsamlı ve kişiselleştirilmiş teknolojik deneyimler sağlayarak, akıllı cihaz alanının uzun vadeli gelişimini teşvik ediyor. Chen ayrıca INNO DAY 2019 konferansında şunları söyledi: “OPPO olarak ‘Benfen’ kültürünün temel değerlerine sadık kalmaya devam edeceğiz. Tüm sektör zincirindeki ortaklarımızla, akıllı bağlantının geleceğini keşfetmek için açık ve yararlı bir şekilde aktif olarak çalışacağız.”

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu