Oppo, Hindistan’da Akıllı Telefon Üretimine Devam Ediyor

Abone Ol 

Hindistan’daki akıllı telefon şirketleri, üretim tesislerini bir aydan fazla bir süre önce hükümet tarafından yayınlanan koronavirüs kilitleme kurallarına uyarak kapattılar.

Şimdi, MHA’nın (İçişleri Bakanlığı) belirli bir açıkladığı gibi, Oppo nihayet 8 Mayıs’tan itibaren üretime başlamak için izin almayı başardı.

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, yarından itibaren Noida tesisinde üretime devam edecek. Ancak, toplam 10.000 çalışanından bir seferde yalnızca %30 (3.000) çalışan çalışacaktır. Buna ek olarak, şirket gerekli tüm hijyen ve sosyal mesafeli tedbirleri takip edecektir.

Ayrıca marka, hem çevrimdışı hem de çevrimiçi olarak ürünlerinin satışına başladı. Şu an itibariyle perakende mağazalarının %22’si ülke genelinde yeşil ve turuncu bölgelerde faaliyet gösteriyor.

Oppo, Hindistan'da Akıllı Telefon Üretimine Devam Ediyor

İlginç bir şekilde Oppo, müşterilerin WhatsApp aracılığıyla ve kardeş marka Vivo’ya benzer SMS yoluyla ürün sipariş etmelerine izin veren hizmetleri de duyurdu. Bu hizmetler sırasıyla 8 Mayıs ve 10 Mayıs tarihleri ​​arasında aşamalı olarak başlayacaktır.

Halbuki, çevrimiçi telefon satın almakla ilgilenen müşteriler Flipkart ve Amazon India’da alışveriş yapabilirler. Pin kodlarını girerek bulundukları yere teslimat durumunu kontrol etmeleri gerekecektir.

Göz atın:   Samsung Galaxy S9 İçin Android 10 Güncellemesi Yayınlandı!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu