Tiktok Takipçi Satın Al

Oppo Ekran Altı Kamera Prototipini Açıkladı!

OPPO bugün 2019 Gelecek Teknoloji Konferansı düzenledi, etkinlikte ekran altı kamera özelliği kullanan akıllı telefon öne çıktı.

Yenilikçi özelliği sayesinde telefonda ekranında hiçbir çentik ve fiziksel düğme yok. Telefonun açma  kapatma düğmesi ve ses seviyesi basınca duyarlı olarak tasarlanmıştır. Yani telefonda açıklığa yer yok. Bu özellik yalnızca telefonun üstün görünmesini sağlamakla kalmıyor ve aynı zamanda telefona teknolojik bir bakış getiriyor, aynı zamanda telefona daha fazla dayanıklılık sağlıyor. Ek olarak bu cihazın ekranının da hiçbir açıklığı yoktur. Tahmin ettiğiniz gibi telefonun ekran altı kamera teknolojisini kullanmasından kaynaklanıyor. OPPO buna ‘perspektif panoramik ekran’ diyor. OPPO’nun bu yıl haziran ayında sergilediği sürümle karşılaştırıldığında, ön kamera alanı çok daha küçük. Böylece saklanması daha kolay ve yakından bakmadan bulmak zor.


Oppo Ekran Altı Kamera Prototipini Açıkladı!

Bu makine OPPO’nun henüz resmi olarak tanıtmadığı 30W kablosuz VOOC flaş şarj işlevini destekler. Bazı kaynaklar, telefonun 4000mAh bataryayı yaklaşık 80 dakikada şarj edebileceğini iddia ediyor.

OPPO, bu telefonu hakkında sürekli olarak ayarlanan ve teknolojinin dahili olarak yinelediği bir demo makinesi olduğunu söyledi. Fakat ne zaman piyasada bulunabileceği açıklanmadı.

Bu arada, OPPO ekran altı kamera teknolojisini tanıtan tek üretici değil. Xiaomi ve Samsung da bu tür telefonları başlatma niyetleri olduğunu biliyoruz. Ve diğer üst üreticilerin de ekran altı teknolojisini benimseyen akıllı telefonlarla geleceğinden eminiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu