Tiktok Takipçi Satın Al

Çin’in İkinci En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi ABD’ye Geliyor

Oppo, resmen 10X zoom özelliğini ve 5G telefonunu resmen ilan etti. Bir sonraki büyük planı Amerika pazarında da boy göstermek.

Her ne kadar bir Çinli üreticinin ABD pazarını girmesi için en uygun zaman olmasa da Oppo, aynı Çin merkezli rakibi OnePlus’dan sonra ikinci büyük marka olarak ABD pazarında yerini alacak.. OnePlus şirketi de OnePlus 6T ile ilk olarak ABD’de yerini almıştı. OnePlus 6T modeli ABD operatör şirketi olan T -Mobile üzerinden satılacağı aktarılmıştı.


Çinli üreticiler Huawei ve ZTE, cihazlarının ve ağ donanımlarının Çin hükümetine gönderilen bilgileri toplaması korkusundan dolayı ABD’de ulusal güvenlik tehditleri olarak etiketlenmişti. Her iki şirket de kaç kez bunu inkâr ederse etsin, ABD müttefikleri bu tehlike konusunda uyarmaya devam ediyor. Ocak 2018’de, hem AT&T hem de Verizon, operatör şirtketleri olan iki firmanın aniden bir saf değiştirmesi Huawei Mate 10 Pro’yu sunmaya başlamıştı.

Şirketin yurtdışı ticaret başkanı Alen Wu, Oppo’nun Avrupa’daki konumunu sağlamlaştırması gerektiğini söyledi. Wu dün yaptığı açıklamada, “Avrupa pazarında kesinlikle kırılması zor bir somun olduğu için sabırlı olmanız gerekiyor.” dedi.

[sp-related style=”dark” id=”36977″] [sp-related style=”dark” id=”37595″]

Oppo, Türkiye’den sonra ABD’ye geliyor!

Çin’in İkinci En Büyük Akıllı Telefon Üreticisi ABD’ye Geliyor

Oppo, 10X kayıpsız zoom telefonunu dün duyurmuştu. Eğer Oppo Amerika’ya gelme planlarını sürdürürse, kendi kimliğini ortaya koyması gerekecektir. OnePlus, çok daha fazla paraya mal olan akıllı cihazlarında bulunan özellikler sağlayan “amiral gemisi katili” olarak biliniyor. Bakalım ABD’de Çin rekabeti devam edecek mi?

Oppo, ABD’deki ortalama Joe veya Jill’in farkında olacağı bir marka olmadığından, şirketin de dahil olduğu eski yeniliklerden biri olan kamerayı da dahil ederek devletleri tamamen atlatmış oldu. 2014 yılında, Oppo N3 modeli kullanıcının kamerayı normal bir fotoğraf için kullanmasını ve bir selfie için öne doğru çevirmesini sağlayan, motorlu, dönen bir 16MP kameraya sahipti. O günden bugüne Oppo üzerine çok şey kattı ve katmaya devam ediyor.

Counterpoint Research’e göre, 2018’nin son çeyreğinde, Oppo dünya çapında dördüncü sırada yer alan % 8 küresel pazar payına sahipti. Çin’de, Oppo dördüncü çeyrekte % 21 oranında bir akıllı telefon pastasının dilimine sahipti. Bu, ikinci sırayı bağlayacak Vivo ile, Huawei’nin % 23’lük payının arkasında olduğunu da söyleyelim. Bakalım ABD ve Çin ticaret savaşı halen devam ediyor. Oppo’nun ABD’ye resmi olarak giriş yapması satışlarına zarar mı verecek yoksa satışlarını arttırmaya yarayacak mı? Son olarak Oppo geçtiğimiz haftalarda Türkiye’ye resmi olarak giriş yaptığının ve ürünlerinin resmi garantili satışlarına başladığının altını çizmemiz de fayda var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu