Tiktok Takipçi Satın Al

Öneri: Verilerinizin Güvenliği için Güçlü Parolalar Kullanın

Kaspersky Baş Güvenlik Araştırmacısı David Emm, gizli müşteri bilgilerinde sızıntılara neden olma ihtimali olan veri ihlalleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Firmalar, kullanıcılara ait gizli ve kişisel bilgilerin olası siber saldırılar sonucu sızarak üçüncü kişilerin eline geçmesine sebep olan veri ihlalleriyle karşı karşıya kalabiliyor.


Bu gizli bilgiler arasında kullanıcıların e-posta adresleri, kullanıcı şifreleri, ad-soyad, doğum tarihi ve telefon numaraları gibi bilgiler yer alabiliyor. Yeni teknolojiler iş süreçlerine ne kadar derinlemesine entegre edilirse, veri koruma da o kadar önemli hale geliyor.

Günümüzde yalnızca tek bir başarılı siber saldırı bile, bir şirket için, şirket gelirinin önemli bir kısmına mal olabilir. Daha da önemlisi, veri ihlalleri, müşteriler için daha da pahalıya mal olur çünkü ele geçirilen bilgiler, onların kişisel ve gizli bilgileridir.

Öneri: Verilerinizin Güvenliği için Güçlü Parolalar Kullanın

Son birkaç yılda çok fazla sızıntıya şahit olduk ve gelecekte de çok daha fazlasının olacağını varsaymak mümkün. 20 yılı aşkın süredir kötü amaçlı yazılım ve siber suçla mücadelede uzmanlığıyla tanınan global bir siber güvenlik şirketi olarak Kaspersky olarak kullanıcılara, bu tür ihlallerden etkilenme olasılıklarını en aza indirmek için aşağıdaki önlemleri almalarını tavsiye ediyoruz:

  • Her bir farklı hesap için uzun ve eşsiz parolalar belirleyin. Bu sayede, eğer kullandığınız bir servisin veri ihlaliyle karşı karşıya olduğu ortaya çıkarsa sadece tek bir parolanızı değiştirmeniz gerekir.
  • Ezberlemeye gerek kalmadan birçok benzersiz ve güçlü parola oluşturmanıza yardımcı olabilecek bir parola yöneticisi kullanmayı değerlendirin. Parola yöneticileri, ihtiyaç duyduğunuzda parolaların hızla değiştirilmesine de yardımcı olur. Kaspersky Password Manager bu iki görevi de verimli bir şekilde yerine getirebilir.
  • Mümkünse iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin. Bu yöntem, kullanıcı adı ve şifrenizi ele geçirseler bile saldırganlarınız hesabınıza girişini engeller.
  • Kaspersky Security Cloud gibi sizi tek başına tehditlerden koruyabilen ve sizi veri ihlallere karşı uyaran bir güvenlik çözümü kullanabilirsiniz.

Öneri: Verilerinizin Güvenliği için Güçlü Parolalar Kullanın Öneri: Verilerinizin Güvenliği için Güçlü Parolalar Kullanın

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu