Tiktok Takipçi Satın Al

OnePlus CEO’su Katlanabilir Telefon ile İlgili Açıklama Yaptı

CES 2020 sırasında, OnePlus CEO’su Pete Lau, The Verge ile bir röportajda katlanabilir telefon ile ilgili açıklamalar da bulundu.

Ana konu, Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılan OnePlus Concept One McLaren Edition akıllı telefonuydu, ancak tartışma aynı zamanda 5G ağı ve katlanabilir telefonlar gibi ortaya çıkan teknolojik trendlere de yöneldi.


Röportajda üst düzey yönetici, OnePlus’ın katlanabilir akıllı telefonların arkasındaki teknolojiye baktığını iddia etti. Bununla birlikte, pozitiflerin “teknolojinin mevcut durumunun eksikliklerinden veya dezavantajlarından daha ağır bastığını” belirtti. Başka bir deyişle, şirket en azından henüz katlanabilir bir akıllı telefon çıkarmayı planlamıyor.

OnePlus katlanabilir telefon

Ekran teknolojisi alanlarındaki ilerlemeler OnePlus’ın da katlanabilir bir akıllı telefon üretmesine neden olabileceğinden, açıklama geleceğe umut veriyor. Röportaj ayrıca, kablosuz şarj konusunda şirket tarafından daha önce yapılan gereksiz bir açıklama ile benzerlik taşıyor.

OnePlus CEO'su Katlanabilir Telefon ile İlgili Açıklama Yaptı

Özellikle, katlanabilir akıllı telefonların bir çok örneği, yaşayabilirlikleri sorulduğunda sorgulandı. Motorola’nın Razr’u, Pete’in şu anda mevcut olan daha iyi katlanabilir akıllı telefon modellerinden biri olarak kabul ettiği, ancak yine de “net” bir ekrana sahip olmadığı göze çarpan biriydi. CEO’ya göre, katlanabilir akıllı telefonlar ekranı, Pete Lau’ın katlanabilir el cihazlarında yaşamamasının birincil nedeni olan plastik OLED ekranla görüntü kalitesini kaybediyor.

Son olarak, OnePlus CEO’su kamera teknolojisi, görüntüleme algoritmaları ve şirketin akıllı telefonlarının artan maliyeti ile ilgili soruları da yanıtladı. Pete, kamera departmanına büyük yatırımlar yapıldığını, şirket de Google ve Apple’a rakip yazılım algoritmaları getirmek için endüstri liderleriyle işbirliği yaptığını belirtti.

Uzatmasıyla, tek bir ünitede daha fazla özellik barındırıldığından bir akıllı telefonun maliyetinin arttığını bile belirtti. Kamera lensi pahalıdır, sensör sayısı da artmaktadır. Böylece, OnePlus akıllı telefonlar da fiyat artışı görecek, ancak şirketin hala geleneksel operasyon yöntemini uygulayacağı belirtildi. Yani, tüketicinin karşılaştığı maliyet yükünü azaltmak için pazarlama ve diğer alanlarda tasarruf.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu