Tiktok Takipçi Satın Al

OnePlus 8 Serisi Kamera Detayları Sızdırıldı

OnePlus 8 serisi için geri sayım devam ediyor. Bununla birlikte, kapsamlı bir özellik listesi çevrimiçi olarak ortaya çıktığı için, sızıntı akışı bugün de devam ediyor.

Geçen günlerde de OnePlus 8 Pro akıllı telefonun resmi basın görselleri ortaya çıktı. OnePlus 8 standart sürümü olmadan bu modele özel olacak mavi renkte mevcut olacağını ortaya koyuyor.


Quandt’ın raporu ayrıca OnePlus 8’in 90Hz yenileme hızına sahip 6.55 inç FHD + OLED ekran (2.400 x 1.080) sunacağından bahsediyor. Bu arada, OnePlus 8 Pro’nun 120Hz yenileme hızına sahip 6.78 inç OLED paneli (3.168 x 1.440) sağladığı söyleniyor. Şirket daha önce içeriğin kare hızını artırmak için bir MEMC çipi kullandığını doğruladı ve WinFuture bunun yalnızca Pro varyantı ile sınırlı olabileceğini öne sürüyor.

Raporda ayrıca standart OnePlus 8 için herhangi bir IP derecelendirmesinden bahsetmeden Pro modeli için IP68 su ve toz direncinden bahsediliyor. Bu önceki söylentileri de takip ediyor gibi görünüyor.

OnePlus 8 Serisi Kamera Detayları Sızdırıldı

[penci_related_posts dis_pview=”yes” dis_pdate=”no” title=”İlgili haberler” background=”” border=”” thumbright=”no” number=”2″ style=”grid” align=”none” withids=”83163,83360″ displayby=”recent_posts” orderby=”rand”]

OnePlus 8 Serisi Kamera Detayları

Quandt, OnePlus 8 Pro kamera kurulumunun 48MP IMX689 ana kamera, 48MP IMX586 ultra geniş kamera, telefoto zoom kamera (3x hibrit zoom) ve renkli filtre kameradan oluştuğunu söylüyor. Bu çoğunlukla daha önceki raporları da yansıtır, ancak belirli kamera özellikleri hakkında daha fazla bilgi alırız.

OnePlus, Snapdragon 865 işlemci tarafından desteklenmesine rağmen, seriye 8K kayıt yapıyor (4K / 60fps’de çıkıyor) . Bunun yerine, şirketin HDR (bir seferde üç 4K kareyi birleştirerek) sunarak 4K videoyu geliştirmeye ve EIS ve OIS’i birleştirerek 4K sabitlemeyi geliştirmeye odaklandığı söyleniyor.

Pro modelinin, üç mikrofon kullanması nedeniyle ses zoom işlevini de desteklediğine inanılıyor. Bu, bir nesneyi yakınlaştırmanıza ve onlardan gelen sese odaklanmanıza izin vermelidir. Bu özelliği daha önce HTC ve LG cihazlarında gördük.

OnePlus 8 Serisi Kamera Detayları Sızdırıldı

Pro modeli için bahsedilen diğer dikkat çekici kamera detayları, ultra geniş kamera üzerinden bir makro modu (önceki cihazlara göre), kaydedilen videolarda titremeyi önlemek için diğer telefonlarda görüldüğü gibi bir titreşim sensörü ve bir kez daha bir gece modunu içerir. Ancak muhtemelen vanilya varyantındaki son iki özelliği bekleyebiliriz.

Bu arada, standart OnePlus 8, 48MP IMX586 ana kamera, 16MP ultra geniş sensör ve 2MP makro kamera sunmak için uçlu. Telefoto zoom, yepyeni IMX689 ana kamera veya 48MP ultra geniş sensör beklemeyin.

OnePlus 8 serisinin ayrıca bir “sinema formatı” video kayıt seçeneği, daha iyi bir Pro modu ve evcil hayvan odaklı bir kayıt modu sunduğuna inanılıyor. Her iki telefon da, hafif diyafram farklılıkları olsa da, aynı 16MP selfie kamerayı paylaşmak için uçlu.

OnePlus 8 telefonları arasındaki diğer farklar nelerdir?

OnePlus daha önce LPDDR5 RAM’in seriye geldiğini söylemişti, ancak WinFuture sadece Pro modelinin daha hızlı RAM standardını alacağını iddia ediyor. Bu arada, vanilya çeşidi için LPDDR4X uçludur. Aksi takdirde, her iki telefonun da 128 GB veya 256 GB UFS 3.0 depolama alanı (genişletilemez) aldığı söylenir.

Daha önce OnePlus 8 Pro’nun kablosuz şarj ve ters kablosuz şarj ile biraz daha büyük 4,510mAh bataryaya sahip olacağını duymuştuk. Bu arada, standart OnePlus telefonunun kablosuz şarj olmadan 4.300mAh paketi sunduğu söyleniyor. Yeni rapor bu iddiaları destekliyor ve standart modelin 22 dakikada% 50 kapasiteye ulaşması gerektiğini de ekliyor (Pro’nun görünen 23 dakikasından bir dakika daha hızlı).

Resmi fiyatlandırma hakkında bir kelime yok, ancak telefonların açıklama etkinliğinden bir hafta sonra satışa sunulacağı iddia ediliyor. OnePlus daha önce telefonların 1.000 doları aşmayacağını söylenmişti, ancak yine de önceki cihazlardan çok daha pahalı bir fiyat bekliyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu