TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Oyun Haberleri » Mobil Oyun Haberleri » OnePlus 8 Serisi 90 FPS’te Fornite Oynatabilecek

OnePlus 8 Serisi 90 FPS’te Fornite Oynatabilecek

OnePlus 8 Serisi 90 FPS'te Fornite Oynatabilecek

OnePlus ve Epic Games geçtiğimiz günlerde Fortnite’ı OnePlus 8 serisine 90 FPS’de getirecek yeni bir işbirliği duyurdu.

Bu işbirliği ile OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modelleri, Fortnite oyununu 90 FPS’de çalıştıran ilk akıllı telefonlar olacaklar.

Çoğu Android telefon Fortnite’ı Xbox One ve PS4 sürümleriyle aynı olan maksimum 60 kare hızında çalıştırıyor. Nintendo oyun konsoluna gelince, Fortnite’ı maksimum 30 fps’de çalıştırıyor. iPhone XS, XS Max ve XR dahil olmak üzere çoğu Apple cihazı, oyunu saniyede 60 kare hızında çalıştırır. Bununla birlikte, iPad Pro, tabletin bilgisayar düzeyinde ultra yüksek yenileme hızı ekranı sayesinde oyunu saniyede maksimum 120 kare hızında çalıştırabilir.

OnePlus 8 Serisi 90 FPS'te Fornite Oynatabilecek

Ancak, OnePlus 8 serisinde daha yüksek kare hızlarının etkinleştirilmesi, varsayılan grafik ayarlarını “düşük kalite” olarak değiştirir. Bu, oyunun her açıdan en iyi performansı göstermeyeceği anlamına gelir. Tabii ki, Fortnite’ın PC versiyonu kare hızı açısından en esnektir, elbette, ne tür bir donanıma sahip olduğunuza bağlıdır.

Son olarak OnePlus ve Epic Games arasında kurulan özel bir ortaklık ile mümkün kılınmış durumda. Biliyorsunuz yeni telefonların ekranlarında yüksek yenileme hızı desteği bulunuyor. İlginç olarak 90 fps desteği 90 Hz ekrana sahip 7T ve 7T Pro modellerine verilmiyor. Bu durum birçok kullanıcıyı üzüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Xiaomi’den Redmi Ailesine Yeni Üye!

Uğur Aydemir

Intel 8.Nesil İşlemcilerini Tanıttı

Buğra Noyan

Flash Bellek Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.