Tiktok Takipçi Satın Al

OnePlus 12’de İki Soğutucu Bulunuyor

OnePlus 12, Aralık 2023’te resmen tanıtıldı ancak cihaz yalnızca Çin pazarında piyasaya sürüldü ve şirket bazı detayları açıklamadı. Küresel piyasaya çıkışı dün gerçekleşti ve bu, soğutma sisteminin iyileştirilmesi konusunda ciddi ilerlemeleri gösteren ilginç ayrıntıların ortaya çıkmasını sağladı. Örneğin, telefon içerisinde işlemcinin soğutulmasından sorumlu olan iki buharlaşma odası kullanılıyor. Muhtemelen bu, bayrak gemisine yerleştirilen Snapdragon 8 Gen 3’ün ağır oyun yükleri sırasında yeterli soğutma gereksinimi duymasından kaynaklanıyor – bu işlemci oldukça fazla güç tüketiyor ve aynı miktarda ısı üretiyor. Bununla birlikte, bu oldukça mantıklı bir çözüm ve birçok şirketin aynı şekilde hareket etmesi gerekebilir.

Çağdaş akıllı telefonlar sıklıkla throttling’den muzdarip oluyorlar – işlemci aşırı ısındığında ve sıcaklığı düşürmek için saat hızını düşürdüğünde performanslarının bir kısmını kaybediyorlar. Sonuç olarak, genel performans düşüyor ve kullanıcı, yarım saat önce elde ettiği kare hızını alamıyor. İki buharlaşma odası ile kullanıcı, cihazının aşırı ısınacağı konusunda endişelenmek zorunda değil. Bu, şirketin bu alanda iyileştirmeler yaptığını gösteren çok önemli bir nokta – sonuçta kullanıcılar sadece güçlü bir çip istemiyor, aynı zamanda ağır senaryolarda da çalışmasını istiyorlar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu